قیمت نفت در ۳ ماه اخیر رکورد زد

قیمت نفت به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسید.
کد خبر : ۱۵۳۵۲۲

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از عمون، نفت بیشترین افزایش ماهانه را از ژانویه ۲۰۲۲ به ثبت رساند که نشانه‌هایی از کاهش عرضه جهانی و افزایش تقاضا در بقیه سال است.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ماه اکتبر با ۱.۰۲ دلار یا ۱.۲ درصد افزایش به ۸۵.۴۳ دلار در هر بشکه بسته شد و قرارداد‌های سپتامبر برنت که با تسویه روز گذشته منقضی شد، ۰.۷ درصد افزایش یافت و با ۸۵.۵۶ دلار در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱.۲۲ دلار یا ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۸۱.۸۰ دلار در هر بشکه رسید.

برنت و وست تگزاس اینترمدیت پس از ثبت پنجمین افزایش هفتگی متوالی در روز جمعه، برای سومین جلسه متوالی در روز دوشنبه به بالاترین سطح خود از اواخر آوریل رسیدند.

انتظار می‌رود که عربستان سعودی کاهش داوطلبانه تولید نفت خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز برای یک ماه دیگر تمدید کند که شامل سپتامبر می‌شود. نظرسنجی رویترز در روز دوشنبه به این نتیجه رسید که تولید عربستان در ماه جولای ۸۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت، در حالی که کل تولید اوپک ۸۴۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

گلدمن ساکس اعلام کرد تقاضای جهانی نفت در ماه جولای به رکورد ۱۰۲.۸ میلیون بشکه در روز رسیده است. این بانک بر اساس برآورد‌های قوی‌تر از رشد اقتصادی در هند و ایالات متحده، که کاهش مصرف در چین را جبران می‌کند، برآورد تقاضا در سال ۲۰۲۳ را حدود ۵۵۰ هزار بشکه در روز به سمت بالا اصلاح کرد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: نفت دلار چین آمریکا
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر