23 شهريور 1402 - 10:19

قیمت نفت به بالاترین سطح در ۱۰ ماه گذشته رسید

قیمت نفت به بالاترین سطح در ۱۰ ماه گذشته رسید
نفت برنت تا قبل از پایان سال به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.
کد خبر : ۱۵۵۱۱۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از الجزیره، عربستان سعودی و روسیه کاهش تولید را ۱.۳ میلیون بشکه در روز تا پایان سال تمدید کردند.

قیمت نفت به بالاترین سطح خود در ۱۰ ماه گذشته رسید، زیرا افزایش ناگهانی ذخایر نفت خام آمریکا بر انتظارات عرضه محدود نفت خام در باقی سال تاثیری نداشت.

بهای معاملات آتی نفت برنت به ۹۲.۴۵ دلار در هر بشکه افزایش یافت و بالاترین قیمت ثبت شده در این جلسه ۹۲.۸۴ دلار در هر بشکه بود که بالاترین قیمت از نوامبر گذشته بود.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به ۸۹.۲۹ دلار در هر بشکه افزایش یافت و بالاترین قیمت آن در این جلسه ۸۹.۶۴ دلار در هر بشکه بود که بالاترین قیمت از نوامبر است.

قیمت‌ها علیرغم انتشار اطلاعات مبنی بر افزایش ذخایر نفت خام، بنزین و محصولات پالایشگاهی در هفته گذشته در ایالات متحده افزایش یافت.

ذخایر نفت خام با ۴ میلیون بشکه افزایش در طول هفته به ۴۲۰.۶ میلیون بشکه رسید.

عربستان سعودی و روسیه کاهش تولید نفت را ۱.۳ میلیون بشکه در روز تا پایان سال تمدید کردند و آژانس بین‌المللی انرژی روز چهارشنبه اعلام کرد که این امر موجب کسری بزرگی در بازار در سه ماهه چهارم خواهد شد.

تحلیلگران بانک آمریکا می‌گویند ادامه کاهش ممکن است قیمت نفت برنت را تا قبل از پایان سال به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه برساند.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر