یلن: واشنگتن به دنبال همکاری با پکن است

وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که کشورش به دنبال همکاری با چین برای مقابله با چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی و بحران بدهی است.
کد خبر : ۱۵۶۸۷۰

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از عمون، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد آمریکا در زمینه‌هایی مانند امنیت ملی امتیازی نخواهد داد.

اظهارات او در تشریح رویکرد واشنگتن به روابط ایالات متحده و چین در آستانه نشست‌های همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه (APEC) در ماه جاری در سانفرانسیسکو، جایی که انتظار می‌رود شاهد دیدار جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و شی جین پینگ، رهبر چین باشد، بیان شد.

یلن در جریان رویدادی در واشنگتن گفت: ما می‌دانیم که روابط بین ایالات متحده و چین یکی از مهمترین روابط در جهان است. ما باید همه چیز را درست کنیم.

وی خاطرنشان کرد که دو طرف برای همکاری در زمینه مسائل بین المللی از جمله تغییرات آب و هوایی و بحران بدهی در کشور‌های کم درآمد تلاش می‌کنند.

اما او تاکید کرد که ایالات متحده امتیازاتی که بر امنیت ملی یا حقوق بشر این کشور در جهان تأثیر بگذارد نخواهد داد.

وی تاکید کرد که محدودیت‌های اخیر اعمال شده توسط واشنگتن بر سرمایه گذاری‌های خارج از کشور به اندازه‌ای که هدف آن‌ها حفظ منافع آمریکاست، محدود کردن رشد چین نیست.

یلن همچنین خواستار تعمیق روابط اقتصادی با منطقه آسیا و اقیانوسیه شد و گفت تعامل بیشتر باعث افزایش تجارت، مشاغل و امنیت می‌شود.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: جنت یلن آمریکا چین
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر