25 آبان 1402 - 12:19
بر اساس برنامه هفت توسعه انجام می‌شود؛

ارائه تسهیلات برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار‌های خُرد بر مبنای اعتبارسنجی

دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار به دنبال تصویب تبصره ۴ اصلاحی لایحه برنامه هفتم توسعه اطلاعیه‌ای صادر کرد.
کد خبر : ۱۵۷۳۵۵

به گزارش ایبنا به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به دنبال تصویب تبصره ۴ اصلاحی بند (پ) ماده ۶ لایحه برنامه هفتم توسعه در جهت حمایت از فعالین مشاغل خانگی در مجلس، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعیه‌ای صادر کرد.


متن این اطلاعیه به شرح زیر است:


یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه هدف حوزه مشاغل خانگی کشور برای دریافت تسهیلات، نبود ضامن بانکی و تأمین وثایق مورد نظر است که طی دو سال گذشته و با آغاز به کار دولت مردمی سیزدهم، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تعامل و هماهنگی با بانک مرکزی و انعقاد تفاهم‌نامه با تعدادی از بانک‌های عامل درصدد رفع این مسأله برآمده است.

براساس تبصره ۴ اصلاحی بند (پ) ماده ۶ لایحه برنامه هفتم توسعه، متقاضیان راه‌اندازی کسب‌و‌کار‌های خُرد خانگی می‌توانند صرفاً بر مبنای اعتبارسنجی و اخذ سفته تسهیلات دریافت کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: در راستای توسعه مشاغل خانگی در کشور گام‌های مؤثری از جمله تسهیل‌گری صدور مجوز‌ها، افزایش سهم تسهیلات بانکی و رشد صعودی اشتغال ایجادی و دستیابی به سهم ۱۰ درصدی از یک میلیون شغل ایجادی در سال ۱۴۰۱ (بیش از ۱۰۳ هزار شغل خانگی) برداشته شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: لذا دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وظیفه خود می‌داند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به جهت حمایت از رشد تولیدات خانگی تقدیر نماید.

اطلاعیه دبیرخانه ستاد ساماندهی‌مشاغل خانگی می‌افزاید: حمایت مجلس شورای اسلامی نشان‌دهنده شناخت توانمندی‌های فعالین حوزه کسب‌و‌کار‌های خانگی و اهتمام ویژه قوه مقننه در بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنان است که این مسیر موجب اثرگذاری مستقیم در کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی به‌ویژه اشتغال‌زایی بانوان خواهد شد.

امید است با همکاری بانک‌های عامل و اجرای این مصوبه اثرگذار مجلس شورای اسلامی، شاهد افزایش بهره‌مندی صاحبان مشاغل خانگی از تسهیلات حمایتی دولت و اثربخشی آن بر ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی باشیم.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر