ثروت میلیاردر‌های روسی صعودی شد

ثروت میلیاردر‌های روسی صعودی شد
بر اساس شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ، مجموع دارایی خالص ثروتمندترین افراد روسیه در سال ۲۰۲۳ به میزان ۵۰ میلیارد دلار افزایش یافت.
کد خبر : ۱۵۸۹۷۶

به گزارش ایبنا به نقل از بیزنس، پس از کاهش ۹۳.۷ میلیارد دلاری ثروت میلیارد‌های روسی در سال ۲۰۲۲ به دلیل تحریم‌های مرتبط با اوکراین که علیه این کشور و تجار آن وضع شد، این صعود، تغییر قابل‌توجهی است. مجموع دارایی خالص ۲۵ میلیاردر روسی فهرست شده در این شاخص تا دوم ژانویه ۳۲۸.۵۳ میلیارد دلار بود.

ولادیمیر پوتانین، مالک غول معدن نوریلسک نیکل، با افزایش ۲.۴۹ میلیارد دلاری ثروت خود نسبت به سال قبل و رسیدن آن به ۳۱.۱ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد روسیه در این فهرست باقی ماند.

مقام دوم در حال حاضر در اختیار لئونید میکلسون، مالک مشترک نوواتک، دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی روسیه است. وی در سال ۲۰۲۳ به میزان ۲.۸۳ میلیارد دلار درآمد داشت و سرمایه خود را به ۲۷.۵ میلیارد دلار رساند.

واگیت الکپروف، رئیس سابق غول انرژی روسی لوک اویل که هنوز بخش بزرگی از سهام این شرکت را در اختیار دارد، در جایگاه سوم قرار گرفت.

ولادیمیر لیسین، رئیس NLMK، بزرگترین فولادساز روسیه، با ۲۳.۹ میلیارد دلار ثروت تا پایان سال ۲۰۲۳ به‌عنوان چهارمین ثروتمند روسیه شد.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر