تصویب چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه در اتحادیه اروپا

تصویب چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه در اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا چهاردهمین بسته تحریم‌ها علیه روسیه را تصویب کرد.
کد خبر : ۱۶۴۴۶۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، امروز دوشنبه، اتحادیه اروپا چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه را در زمینه عملیات نظامی این کشور در اوکراین که شامل ۱۱۶ فرد و نهاد است، تصویب کرد.

در بیانیه صادره از سوی شورای اتحادیه اروپا آمده است: بر اساس این بیانیه، شورا تصمیم گرفت که اقدامات محدودکننده‌ای علیه ۱۱۶ فرد و نهادی که مسئولیت اقداماتی را که تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین را تضعیف یا تهدید می‌کند، اعمال کند.

بسته جدید شامل تحریم‌هایی علیه شرکت‌هایی از چین، قزاقستان، قرقیزستان، ترکیه و امارات متحده عربی به اتهام «دور زدن محدودیت‌های اعمال‌شده بر روسیه» و حمایت از صنعت نظامی روسیه بود.

اتحادیه همچنین تحریم‌هایی را علیه "ناوگان سایه" روسیه اعمال کرد و ۲۷ کشتی را هدف قرار داد که "در جنگ روسیه و اوکراین سهیم هستند. "

در ۲۳ فوریه، اتحادیه اروپا سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه را اعلام کرد که شامل ۱۰۶ شخص حقیقی و ۸۸ شخص حقوقی است.

نکته قابل توجه این است که اتحادیه اروپا چندین بسته تحریمی را علیه روسیه اعمال کرد که شامل هدف قرار دادن صادرات اصلی نفت مسکو، قطع ارتباط بانک‌های این کشور با سیستم انتقال پول «سوئیفت» و هدف قرار دادن شخصیت‌های مهم روسیه از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بود.

مقامات اروپایی بیش از یک بار اعلام کرده‌اند که هدف تحریم‌های غرب تضعیف روسیه است، اما نتایج آن معکوس بود و بر اقتصاد اروپا تأثیر گذاشت و آن را تضعیف کرد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر