افزایش ۴۱ درصدی درآمد حاصل از فروش نفت و گاز روسیه

افزایش ۴۱ درصدی درآمد حاصل از فروش نفت و گاز روسیه
درآمد حاصل از فروش نفت و گاز برای بودجه فدرال روسیه در نیمه اول سال، حدود ۴۱ درصد افزایش یافت و به ۶۵.۱۲ میلیارد دلار رسید.
کد خبر : ۱۶۴۸۴۱

به گزارش ایبنا، درآمد حاصل از فروش نفت و گاز برای بودجه فدرال روسیه در نیمه اول سال، حدود ۴۱ درصد افزایش یافت و به ۵.۶۹۸ هزار میلیارد روبل برابر ۶۵.۱۲ میلیارد دلار رسید.

در نیمه اول سال ۲۰۲۴، قیمت هر بشکه نفت اورال روسیه به ۶۹ دلار و ۱۰ سنت رسید که بالاتر از سقف قیمت ۶۰ دلار گروه هفت و بالاتر از ۵۲ دلار و ۵۰ سنت در نیمه اول سال ۲۰۲۳ بود. در همین مدت، ارزش روبل کاهش یافت و نرخ مبادله روبل در برابر هر دلار آمریکا، به ۹۰.۸ روبل در مقایسه با ۷۶.۹ در فاصله ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۲۳ رسید.

درآمد نفت و گاز روسیه در مقایسه با ۷۹۴ میلیارد روبل در ماه می‌و در مقایسه با پیش‌بینی ۸۱۴ میلیارد روبل در نظرسنجی رویترز، کمتر بود.

طبق آمار وزارت دارایی روسیه، درآمد حاصل از مالیات استخراج مواد معدنی در ژوئن افزایش یافت و به بیش از یک هزار میلیارد روبل در مقایسه با ۶۳۱.۶ میلیارد روبل در مدت مشابه سال ۲۰۲۳ رسید.

دولت روسیه، ۱۰.۷ هزار میلیارد روبل از فروش نفت و گاز را برای درآمد فدرال در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده که ۲۱ درصد بالاتر از سال ۲۰۲۳ است.

 

منبع: مهر

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر