در بورس «وال استریت»؛

ارزش سهام اپل در مسیر رسیدن به رکورد یک تریلیون دلار قرار گرفت

سهام اپل به دلیل فروش بالای محصولات این شرکت در حال رسیدن به رکورد بی سابقه یک تریلیون دلار در بورس آمریکا است.
کد خبر : ۷۷۰۶۳
اپل

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، سهام شرکت اپل در آخرین روز معاملات هفته جاری میلادی به دلیل آمار فروش بیش از حد انتظار گوشی های این شرکت با ۳.۷ درصد افزایش به ۱۷۴ دلار و ۲۶ سنت به ازای هر سهم رسید و ارزش کل بازار سهام این کمپانی صاحب نام آمریکایی را از مرز ۹۰۰ میلیارد دلار عبور و در آستانه رسیدن به رکورد یک تریلیون دلار قرار داد.


در همین حال این روند صعودی سهام اپل منجر به افزایش تقریبا ۳۲ میلیارد دلاری به ارزش کل سهام این شرکت شد و به گفته بسیاری از تحلیلگران بازار، کمپانی اپل در حال ثبت رکورد ارزش بازار سهام یک تریلیون دلاری در بورس «وال استریت» است.


همچنین اپل قصد دارد در سه ماه پایانی امسال، ۳۰ میلیون دستگاه «آیفون ایکس» تولید کند و پیش بینی می شود درآمد اپل در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی بین ۸۴ تا ۸۷ میلیارد دلار باشد که البته میانگین آن ۸۴.۱۸ میلیارد دلار برآورد شده است.


بر پایه این گزارش، شرکت اپل در سه ماه سوم امسال ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه گوشی فروخته است که پیش از این رقم ۴۶.۴ میلیون دستگاه گوشی پیش بینی می شد؛ ضمن اینکه فروش دیگر محصولات این شرکت یعنی «مک» و «آی پد» هم بیش از حد انتظار گزارش می شود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر