16 بهمن 1396 - 10:01
ایبِنا گزارش می‌دهد؛

صدور بیش از ۳۷۷ میلیون کارت بانکی/ بانک ملت در صدر

تعداد کل کارت‌های صادره شبکه بانکی کشور تا پایان مهرماه به بیش از ۳۷۷ میلیون کارت بانکی رسیده که بانک ملت با صدور بیش از ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت بیشترین سهم را دارد.
کد خبر : ۸۱۴۹۵
کارت

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مجموع کل کارت‌های اعتباری صادره شبکه بانکی تا پایان مهر ماه سال جاری ۳۷۷ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۶۹ فقره بوده که از این تعداد کارت برداشت با بیش از ۲۴۵ میلیون فقره بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. همچنین بیش از ۱۲۸ میلیون کارت خرید نقدی در شبکه بانکی صادر شده و سهم کارت اعتباری و کارت پول الکترونیک نیز هر یک کمتر از ۲ میلیون فقره است.


بانک ملت بیش از ۳۵ میلیون کارت برداشت صادر کرده است که از این حیث بالاترین رتبه را در میان بانک‌ها دارد. همچنین بانک‌های ملی با بیش از ۳۲ میلیون کارت برداشت و بانک سپه با بیش از ۲۶ میلیون فقره رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. بیشترین کارت اعتباری نیز متعلق به بانک ملت با بیش از ۴۵۱ هزار فقره بوده و بانک‌های ملی و پارسیان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


در حوزه صدور کارت خرید نقدی نیز بانک ملت پیشرو است و بیش از ۲۳ میلیون فقره کارت صادر کرده است. همچنین بانک‌های پارسیان با ۱۸ میلیون و ملی با ۱۶ میلیون کارت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


در صورتی که مجموع کارت‌های صادر شده را تقسیم بر جمعیت کشور کنیم سهم هر ایرانی حدود ۴.۷ کارت خواهد بود و اگر جمعیت حدود ۵۳ میلیون نفری افراد بالای ۱۸ سال را در نظر بگیریم، سهم هر فرد بیش از ۷ کارت بانکی می‌شود.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر