آیفکس ۱۱۰۳ واحدی شد

فرابورس معاملات آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با رشد ۱۷ واحدی (۱.۵ درصدی) شاخص کل و خرید و فروش ۲۵۲ میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال به پایان رساند.
کد خبر : ۸۱۸۴۴
فرابورس

به گزارش ایبِنا، در حالی که طی روزهای قبل آیفکس روندی نزولی را طی کرده بود روز جاری ۱۷ واحد افزایش یافت که متاثر از سبزپوشی اغلب نمادهای مورد معامله در گروه‌های پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی بود.


 بر این اساس در میان ۷ نماد اثرگذار بر شاخص کل فرابورس نام نمادهای «مارون»، «زاگرس»، «سرچشمه»، «میدکو»، «بساما»، «شراز» و «حسینا» دیده می‌شود که تا سطح حداکثر ۱۰.۵ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند.


بر این اساس، با صعود امروز آیفکس این نماگر در ارتفاع ۱۱۰۳ واحدی ایستاد. نگاهی به نمادهای پربازدید امروز نیز نشان می‌دهد «زشگزا»، «سمگا»، «زنگان» و «زاگرس» پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی بازار فرابورس بودند.


همچنین در حالی دو نماد «اوان» و «میهن» بیشترین رشد قیمتی را تجربه کردند که نمادهای «ثعمرا» و «کوثر» بالاترین افت قیمتی را تا سطح حداکثر ۴.۳ درصد متحمل شدند. در جریان بازار امروز همچنین شاهد بازگشایی نمادهای «دتولید»، «قشیر» و «زاگرس» بودیم. این در حالی است که نمادهای «غشهداب» و «حسینا» نیز متوقف شدند.


نماد شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه نیز بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان بازارهای و دوم تجربه کرد. در نماد «سرچشمه» سهامداران ۲۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۴۴ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.


بازار پایه‌


در همین حال بازار پایه‌ای‌ها نیز شاهد مبادله ۱۵۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۴۳ میلیارد ریال در میان سه تابلو معاملاتی این بازار بودند. روز جاری در تابلو ج بازار پایه شاهد گشایش نماد شرکت بیمه حکمت صبا بودیم. در نماد «وحکمت» با معامله ۵ میلیون و ۱۱۸ هزار سهم، هر سهم این شرکت ۵۳۰ ریال کشف قیمت شد.


تابلو اوراق تسهیلات مسکن


در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز امروز بیش از ۶۴ هزار ورقه تسه به ارزش ۴۶ میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان دادوستد شد. اغلب تسه‌ها در جریان بازار امروز شاهد ریزش قیمتی بودند و در نهایت در بازه ۷۰۲ هزار تا ۷۲۵ هزار ریال دادوستد شدند. در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز «سخاب ۶» گوی سبقت را از مابقی اوراق ربود و بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر