از نظر تعداد سهامدار مشخص شد؛

بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی در دی ماه ۹۶

بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار در پایان دی سال ۹۶ با انتشار اطلاعات جزیی مشخص شدند.
کد خبر : ۸۲۳۱۹
طرح

به گزارش ایبِنا، بر اساس یک آمار جدید، شرکت  سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۳۹ هزار و ۸۱ سهامدار درپایان دی ۹۶ در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار و شرکت ایران خودرو با ۱۴۰ هزار و  ۸۶۲ سهامدار و شرکت توسعه معادن روی ایران نیز با ۱۲۴ هزار و ۵۸۴ سهامدار در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.


رتبه های چهارم تا دهم بورسی ها


همچنین شرکت های «سرمایه گذاری نور کوثر ایرانیان، سرمایه گذاری صنعت نفت، سایپا، بانک انصار، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و سیمان فارس و خوزستان» در مکان های چهارم تا دهم بزرگترین شرکت های بورسی از نظر تعداد سهامدار هستند.


بزرگترین شرکت فرابورسی


بر اساس این گزارش، موسسه اعتباری کوثر مرکزی با ۴۸۳ هزار و ۶۰۱ سهامدار در صدر بزرگترین شرکت های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و بانک سرمایه  با ۳۰۲ هزار و ۸۴۰ سهامدار، بانک دی با ۱۸۱ هزار و ۶۶ سهامدار در رده های بعدی قرار گرفتند.
رتبه های چهارم تا دهم فرابورسی ها


از سویی دیگر، آمارهای منتشر شده شرکت های «بانک مهر اقتصاد، بانک قوامین، بیمه حکمت صبا، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه گذاری کشاورزی ایران، شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و بانک حکمت ایرانیان» نیز در مکان های چهارم تا دهم فهرست برترین شرکت های فرابورسی از لحاظ تعداد سهامدار ایستادند.


گفتنی است، این تعداد سهامدار بورسی و فرابورسی بدون در نظر گرفتن سهام وثیقه گروهی (کارکنان) است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر