پرداخت با کارت های بدهی در بریتانیا از پرداخت های نقدی پیشی گرفت

برای اولین بار در بریتانیا، پرداخت با کارت های بدهی در سال ۲۰۱۷ میلادی از پرداخت های نقدی پیشی گرفت و به رکورد ۱۳.۲ میلیارد عدد رسید.
کد خبر : ۸۸۱۴۷
پوند

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از ایندیپندنت، انجمن تجارت بریتانیا اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی پرداخت های کارت بدهی برای اولین بار در تاریخ این کشور از تعداد پرداخت های نقدی پیشی گرفت.


در همین حال در سال گذشته میلادی تعداد پرداخت های انجام شده با کارت های بدهی به ۱۳.۲ میلیارد عدد رسید؛ در حالی که این رقم برای پرداخت های نقدی ۱۳.۱ میلیارد عدد ثبت شده است.


همچنین افزایش در پرداخت های بدون تماس در سراسر بریتانیا به عنوان عامل کلیدی رشد استفاده از کارت های بدهی محسوب می شود و پرداخت های بدون تماس در سال ۲۰۱۷ میلادی در دو حوزه پرداخت با کارت های بدهی و اعتباری در مجموع به ۵.۶ میلیارد تعداد رسید.


بر همین اساس، اداره فاینانس بریتانیا برآورد کرد ۶۳ درصد مردم در بریتانیا در حال حاضر از پرداخت های بدون تماس استفاده می کنند. افراد بزرگسال در سال ۲۰۱۷ میلادی در هر ماه بطور متوسط ۹ پرداخت بدون تماس داشتند که این رقم برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۵ عدد ثبت شده است.


به گفته برخی از کارشناسان در حوزه بانکداری دیجیتال، استقبال روز افزون برای استفاده از پرداخت های موبایلی و وسایل الکترونیکی منجر به ایجاد فرصت های جدیدی برای فروشندگان و برندها ایجاد کرده است؛ ضمن اینکه مصرف کنندگان بطرز فزآینده ای قادر به هماهنگ کردن وسایل جانبی پرداخت خود با مُد روز هستند.


بر پایه این گزارش، اداره فاینانس بریتانیا اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی تقریبا ۲.۲ میلیون نفر در خریدهای روزمره خود از پول نقد استفاده کردند. فاینانس بریتانیا همچنین اعلام کرد علی رغم سیاست رفتن بریتانیا به سمتی که پول نقد از اهمیت کمتری برخوردار باشد؛ اما با تبدیل شدن به جامعه بدون پول نقد فاصله دارد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر