طرح

بازار سرمایه از ابتدای امسال تا کنون در حالی بازدهی بیش از ۶۷.۹ درصدی را به ثبت رسانده که در این مدت بازارهای ارز (دلار) و سکه به ترتیب کاهش ۱۳.۳ و ۱۲.۵ درصدی را داشته است.

به گزارش ایبِنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۶۷.۹ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت بازار ارز (دلار) با افت ۱۳.۳ درصدی و بازار سکه با کاهش ۱۲.۵ درصدی مواجه بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: این در حالی است که در هفته‌ای که گذشت نیز بازار سرمایه رشد ۳.۴ درصدی، بازار ارز(دلار) افت ۰.۲ درصدی و بازار سکه کاهش ۱.۵ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین در هفته گذشته گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۱۰.۷ درصد، مواد و محصولات دارویی با ۱۰.۴ درصد، سایر واسطه‌گریهای مالی با ۱۰.۴ درصد، خودرو و ساخت قطعات با ۸.۴ درصد و محصولات کاغذی با ۸.۴ درصد بیشترین بازدهی، و در مقابل ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۴.۵ درصد، مخابرات با ۱.۹ درصد، منسوجات با ۱.۹ درصد، محصولات چوبی با ۱.۳ درصد و حمل و نقل با ۱.۳ درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =