حسین سلاح ورزی

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می‌گوید: برای اصلاح لایحه پیشنهادی بودجه ۱۳۹۹ کل کشور، نمایندگان مجلس باید به عملکرد واقعی دولت در سال ۱۳۹۸ توجه کنند.

حسین سلاح‌ورزی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره لایحه پیشنهادی بودجه ۱۳۹۹ کل کشور، گفت: معتقدم که این بودجه باید بر اساس عملکرد واقعی بودجه سال ۹۸ هم از حیث درآمدها و هم از حیث هزینه‌ای برآورد و اصلاح شود.

وی با بیان اینکه درآمدها و هزینه‌های پیش‌بینی شده سال ۹۹ موهوم است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که درآمدهای دولت با بیش‌برآورد همراه بوده و هزینه‌ها نیز بسیار خوشبینانه کم شده‌اند که با توجه به شرایط موجود محقق نخواهند شد.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران درباره پیش‌بینی ارقامی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه برای سال آینده خاطرنشان کرد: در حال حاضر و با توجه به اینکه عملکرد دولت را در تحقق بودجه امسال شاهد بودیم، تصویر واقعی و درستی از میزان کسری بودجه احتمالی سال آینده وجود ندارد و لازم است تا درآمدها و هزینه‌ها در بودجه واقع‌بینانه شوند.

سلاح‌ورزی گفت: زمانی که تصویری واقعی و درست از بودجه سال ۹۹ داشته باشیم، می‌توانیم ترکیبی از سازوکارهای مختلف از جمله میزان انتشار اوراق، درآمدهای مالیاتی، مولدسازی دارایی‌ها، درآمدهای نفتی، میزان تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و غیره را با در نظر گرفتن کمترین عواقب در اقتصاد کلان در نظر بگیریم.

وی همچنین بر افزایش پایه‌های مالیاتی برای سال آینده تاکید کرد و خواستار آن شد که فشار کمتری بر روی بنگاه‌های شناسنامه‌دار در شرایط رکودی وارد نشود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =