ساختمان بانک مرکزی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت استقلال بانک مرکزی گفت: دستوری بودن کارها در نظام بانکی نتیجه عکس می‌دهد.

محمد فیض در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با تاکید بر ضرورت رعایت استقلال بانک مرکزی در راستای بهبود عملکرد آن، گفت: استقلال بانک مرکزی، یکی از ملاحظات مهم در نظام اقتصادی کشور است که باید هرچه زودتر تصمیم درستی در مورد آن گرفته شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رعایت استقلال بانک مرکزی از دست اندازی دولت ها به منابع آنها جلوگیری می کند، افزود: با عملیاتی شدن استقلال بانک مرکزی دستورات فرمایشی نیز در این حوزه کاهش می یابد و به این ترتیب عملکرد به راه درست نزدیک تر می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دستوری و تجویزی بودن کارها در حوزه بانکی نتیجه عکس می دهد، تصریح کرد: باید نظام بانکی کشور از استقلال برخوردار شود تا به این ترتیب از مضرات وابستگی در تصمیمات دور باشیم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی هر دولتی خواهان در دست داشتن کنترل بانک مرکزی با هدف انتفاع از آن است، گفت: بانک مرکزی باید بتواند سیاست‌های پولی و اعتباری را فارغ از هرگونه فشار سیاسی و بر اساس اهداف و مصالح اقتصادی تنظیم و اجرا کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =