اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد خواست تا مطالبه رییس اتاق ایران در مورد بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در شرایط سخت بیماری کرونا بررسی شود.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور پیرو درخواست غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران در مورد بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به واسطه خسارت‌های وسیع وارد شده بر کسب‌وکارها ناشی از شیوع بیماری کرونا، از وزیر اقتصاد خواست تا این درخواست را بررسی کرده، اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را اعلام کند.

رییس اتاق ایران ۲۴ فروردین در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهور در راستای رفع مشکلات فعالان اقتصادی با توجه به خسارت‌های وارد آمده بر کسب‌وکارها به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تعداد قابل‌توجهی از کارخانه‌ها، شرکت‌ها و صنوف مختلف، درخواست کرد تا مراتبی اتخاذ شود و ۱۰۰ درصد جرائم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷، ۱۹۹ و ۲۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده مقامیان حقیقی و حقوقی که تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود اقدام می‌کنند به عنوان مؤدی خوش‌حساب بخشیده شود.

این نامه با دستور اسحاق جهانگیری برای فرهاد دژپسند مواجه شد. متن نامه دفتر معاون اول رییس‌جمهوری برای وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =