• ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
  • کد خبر: 119815
اتحادیه اروپا

نشست بزرگ تجاری ایران-اروپا با هدف کمک به شرکت‌های ایرانی برای ورود به بازار اروپا و ایجاد امکان برای تعامل اقتصادی و تجاری آنها با شرکت‌های اروپایی برگزار می‌شود.

به گزارش ایبِنا، سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین‌المللی (ITC) و با حمایت اتحادیه اروپا، همایش بزرگ تجاری ایران -اروپا  ( Iran-Europe Business Forum )را با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فن‌آوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اروپا، در روزهای ۲۴ ،۲۵و ۲۶ آذرماه سال ۱۳۹۹به صورت وبیناری برگزار می‌کند.
براساس خبرهای رسیده به خبرنگار ایبِنا، در این نشست مسائل مالی و نقل و انتقالات پولی نیز بررسی خواهد شد ضمن اینکه موضوع کانال ملی اینستکس نیز دارای پنل جداگانه‌ای خواهد بود.

این همایش و نشست‌های B to B مربوط به آن، در راستای استراتژی ملی صادرات جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک به شرکت‌های ایرانی برای ورود به بازار اروپا و ایجاد امکان برای تعامل اقتصادی و تجاری آنها با شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد.

شرکت‌ها برای برگزاری نشست‌های B to B خود در سایت اینترنتی اختصاصی این نشست بیش از ۲۰ روز (از ۱۱ آذر تا اول دی‌ماه) فرصت خواهند داشت تا نسبت به هماهنگی و برگزاری این نشست‌ها با شرکای تجاری خود اقدام کنند. همچنین در سایت اختصاصی این نشست، جستجوی شرکت‌های موجود و ارسال تقاضا برای برگزاری نشست‌ها از ۱۱ آذر ماه (اول دسامبر) امکان‌پذیر خواهد شد.

نشست هم‌اندیشی تجاری در فضای آنلاین اختصاصی (پلتفرم) مربوط به این نشست برگزار خواهد شد و رویداد اصلی سه روزه شامل نشست‌های تخصصی در زمینه مباحث مرتبط با روابط اقتصادی و تجاری ایران و اروپا و همچنین نشست‌های اختصاصی درباره استراتژی ملی صادرات در زمینه‌های بخش‌های صنعتی(قطعات خودرو-اقلام پتروشیمی)، بخش‌های کشاورزی (گیاهان دارویی، میوه و سبزی)، بخش‌های خدماتی گردشگری وخدمات( ICT) خواهد بود.

براساس این اطلاعیه،‌ فعالیت‌های متنوعی به منظور بهره‌برداری حداکثری شرکت‌کنندگان طراحی شده که از دو هفته پیش از رویداد اصلی آغاز شده و تا یک هفته پس از رویداد اصلی در جریان خواهد بود که شامل برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای ارتقای ظرفیت شرکت‌های ایرانی، تشخیص و بهبود مهارت‌های مدیریتی آنها مرتبط با فرآیندهای تجارت جهانی و ایجاد ارتباط تجاری با شرکت‌های طرف اروپایی و تنظیم ملاقات‌های دوجانبه از طریق جستجوی شرکت‌های حاضر در رویداد و پیشنهاد برگزاری نشست‌ها در پلتفرم اختصاصی نشست است.

این نشست امکان تبادل ایده‌ها و تخصص‌ها و شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای تجاری بالقوه را به شرکت‌های ایرانی و اروپایی می‌دهد. همچنین احیای گفت‌وگوها و ایجاد زمینه اعتماد متقابل بین شرکت‌ها می‌تواند به بازسازی روابط تجاری ایران و اروپا منجر شده و روابط اقتصادی بین دو طرف را مستحکم‌تر بسازد و در عین حال مسیر را برای روابط تجاری و سرمایه‌گذاری گسترده‌تر هموار کند.

ثبت نام و حضور شرکت‌های علاقمند ایرانی و خارجی در این رویداد هیچ هزینه‌ای را متوجه شرکت‌‎ها نمی‌کند و  علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نشست به وب سایت رسمی رویداد به آدرس www.europeiranbusinessforum.com مراجعه کنند و ضمن دانلود و مطالعه بروشور برنامه نشست‌ها، فهرست سخنرانان، برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام شرکت‌های ایرانی و اروپایی تا پایان ۱۶آذرماه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =