محمدرضا جمشیدی

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: ۶۹ درصد تسهیلات بانک‌های خصوصی در قالب سرمایه درگردش پرداخت شده که بیانگر توجه ویژه بانک‌ها به تأمین منابع مالی بخش‌های تولیدی و صنعتی در کشور است.

به گزارش ایبِنا، محمدرضا جمشیدی در جلسه کمیسیون روابط عمومی کانون بانک‌های خصوصی گفت: بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در بخش‌های مختلف از جمله حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات و تلاش‌های شایسته‌ای دارند که باید این فعالیت‌ها به درستی در جامعه منعکس شود.

جمشیدی با اشاره به نقش روابط‌ عمومی‌ها در شفاف‌سازی جریان اطلاعات تاکید کرد: روابط عمومی‌های عضو کانون از دانش، توانمندی و ظرفیت‌های مناسبی برخوردار هستند. لذا با استفاده صحیح از این امکانات می‌توان به تحقق اهداف نظام بانکی کمک کرد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه امسال مجموعا ۳۳۷۸۱۲۲ میلیارد ریال تسهیلات در ۶ گروه شامل کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و بخش متفرقه توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی پرداخت شده است.

دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی افزود: بر اساس آمار و اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی در خصوص تسهیلات اعطایی به بخش‌های اقتصادی و هدف، سهم بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از این تسهیلات پرداختی به حدود ۳۷ درصد بالغ گردیده است. همچنین تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش به بخش‌های اقتصادی طی ۵ ماهه ابتدای سال جاری بالغ بر ۲۳۲۹۶۶۳ میلیارد ریال معادل ۶۹ درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی بوده است.

جمشیدی اظهار کرد: در راستای حمایت بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از کارآفرینان و تولیدکنندگان از مجموع ۱۰۳۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۸ درصد آن (مبلغ ۷۹۰۲۷۸ میلیارد ریال) صرفا به منظور تأمین سرمایه در گردش این مراکز پرداخت شده است. این نکته بیانگر توجه ویژه و اولویت‌دهی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به تأمین منابع مالی بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی به منظور رونق اقتصادی در کشور است.

شایان ذکر است در جلسه کمیسیون روابط عمومی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی مقرر شد به منظور اطلاع‌رسانی هر چه بهتر اقدامات صورت گرفته در ایام دهه فجر، کمیته ویژه «اطلاع‌رسانی و تبلیغات» تشکیل تا با همکاری و هماهنگی سایر اعضاء دستاوردهای بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در این ایام بصورت مناسبی در رسانه‌ها منعکس شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =