خاندوزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کنسرسیومی از بانک‌های داخلی تشکیل شده که حداقل ۴ میلیارد دلار در تأمین مالی طرح‌های نفتی مشارکت داشته باشند و تفاهم‌نامه آن در آینده‌ای نزدیک به امضا می‌رسد.

به گزارش ایبِنا، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه احداث خط لوله راهبردی انتقال فرآورده‌های نفتی شرق کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وقتی در تأمین مالی از منابع خارجی دچار محدودیت‌ها و تنگناهایی شدیم، نشان می‌دهیم که باب تأمین مالی از داخل کشور باز است و با سرعت بیشتری پروژه‌های مهم و زیرساختی کشور تأمین مالی خواهند شد.

وی افزود: امروز شاهد به نتیجه رسیدن یکی از همین مسیرهای تأمین مالی و تأمین منابع ارزی مورد نیاز اجرای پروژه مهم خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در شرق کشور توسط سیستم بانکی هستیم و تفاهم‌نامه‌های بیشتری برای تأمین مالی پروژه‌های نفتی از مسیر بانک‌های کشور در پیش است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: کنسرسیومی از بانک‌های داخلی تشکیل شده که حداقل ۴ میلیارد دلار در تأمین مالی طرح‌های نفتی مشارکت داشته باشند و تفاهم‌نامه آن در آینده‌ای نزدیک به امضا می‌رسد و در آن زمان جزئیات بیشتری از این اقدام مهم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خاندوزی در خصوص تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت ایران و چین در بخش‌های مختلف اقتصادی گفت: اجرای تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت ۲۵ ساله بین ایران و چین، مستلزم امضای قراردادهای متعدد در بخش‌های مختلف است که در این زمینه در وزارتخانه‌های مختلف، هر وزارتخانه در بخش مربوط به فعالیت خود در چند ماه گذشته مذاکراتی داشتند که برخی از این مذاکرات در حال نهایی شدن است.

وی ادامه داد: اراده جدی در دولت سیزدهم وجود دارد تا از ظرفیت همکاری‌های بلندمدت با کشورهای مختلف و شرکای راهبردی کشور استفاده کنیم که فکر می‌کنم ثمرات مذاکرات امروز با طرف‌های چینی طی ۲ تا ۳ سال آینده به ثمر بنشیند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =