صالح آبادی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در دوره جدید بانک مرکزی، توسعه بانکداری بر مبنای قوانین اسلامی با تمهیداتی که اندیشیده شده است در دستور کار جدی قرار گرفته است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر علی صالح آبادی درادامه سفر یک روزه خود به شهر قم، با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید دیدار و عنوان کرد: ناظران شرعی بانک مرکزی برای نظارت بر اجرای قواعد شرعی و فقهی در نظام بانکی، در بانک ها مستقر می شوند. 

آیت الله العظمی علوی گرگانی: با تمهیدات عملی در حوزه پولی و اقتصادی، کارها برای مردم تسهیل شود
 

2


آیت‌الله العظمی علوی گرگانی هم در این نشست صمیمانه با اشاره به سوابق دکتر صالح آبادی در مسئولیت های گذشته و دغدغه‌های ایشان برای پیشبرد امور در چهارچوب فقه اسلامی، تصریح کرد: انصافاً تعهد عملی رئیس کل بانک مرکزی به بانکداری اسلامی ستودنی است.

وی با تأکید بر ضرورت ساماندهی سود بانکی و موضوع دیرکردهای ناشی از آن تصریح کرد: انشاالله در دوره جدید بانک مرکزی، این خواسته مراجع عظام تقلید، در حد توان مدیران جدید برطرف شود.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به پیشبرد بخش های مختلف اقتصاد در جهت منافع ملی و مردم تاکید کرد: باید با تمهیدات عملی در حوزه پولی و اقتصادی، کارها برای مردم تسهیل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =