پست بانک

رئیس هیات مدیره پست بانک ایران گفت: در مجموعه پست بانک ۲۴ درصد شاغلین خانم‌ها هستند و در حال حاضر سهم بانوان در جمع مدیران پایه و میانی بانک رشد کرده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، طهمورث الیاسی بختیاری رئیس هیات مدیره پست بانک ایران در جشن میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن با تبریک ولادت آن حضرت گفت: در مجموعه پست بانک ۲۴ درصد شاغلین خانم ها هستند و در حال حاضر سهم بانوان در جمع مدیران پایه و میانی بانک رشد کرده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و وجود فرصتهای برابر برای زنان و مردان و توجه به توانمندی ها و شایستگی ها در پست بانک ایران دارد.

الیاسی با اشاره به اینکه جایگاه زن در اسلام بسیار مهم و رفیع است و هیچگونه تفاوتی بین زن و مرد برای انتصاب مدیران ارشد و میانی در بانک نیست و ملاک تنها توانایی افراد است، گفت: زنان همواره ثابت کرده اند که به فعالیت های اجتماعی و کسب جایگاه برتر در نظام اداری علاقمند هستند و ما باید زمینه را برای ارتقا و پیشرفت آنان فراهم کنیم.

رئیس هیات مدیره بانک با بیان اینکه زنان ظرفیت بالایی دارند که باید از آن استفاده شود، افزود: اگر حضور و دلگرمی زنان نباشند، مردان راندمان پایینی خواهند داشت و بخش زیادی از موفقیت مردان مرهون حمایت زنان است.

وی افزود: ما در پست بانک ایران همواره از نظرات فنی و کارشناسی زنان بهره می بریم و اعتقاد داریم باید از استعداد و توانایی نیروی انسانی، فارغ از جنسیت حداکثر بهره را برای پیشبرد اهداف بانک ببریم.

الیاسی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد کنند نه بر اساس ظاهر، گفت: اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و بهره‌مندی از توان آنان در امور اجرایی کشور محروم می کند.

رئیس هیات مدیره بانک با اشاره به اینکه تاکید دولت نیز بر مشارکت زنان در تمام عرصه های اجتماعی و اقتصادی است، تصریح کرد: توسعه اجتماعی تنها با مشارکت حداکثری بانوان به عنوان نیمی از بدنه جامعه محقق می شود.

الیاسی با تاکید بر اینکه در مجموعه پست بانک ۲۴ درصد شاغیلن خانم ها هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهم بانوان در جمع مدیران پایه و میانی بانک رشد کرده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و رفع تبعیض جنسیستی در پست بانک ایران دارد.

وی خانواده را اولین کانون همه جوامع دانست و گفت: اگر خانواده ها ناهنجاری داشته باشند و وظیفه خود را به درستی انجام ندهند، مشکلات زیادی برای جامعه پدید می آورند. 

رئیس هیات مدیره پست بانک ایران با تاکید بر اینکه در صورت سالم بودن بنیان خانواده، مجموعه پست بانک ایران مسیر رشد و تعالی را پی می گیرد، گفت: اگر در خانواده زن و مرد وظیفه خود را به درستی انجام دهند در این صورت در مسئولیت اجتماعی هم موفق هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ دلیلی ندارد که زنان بخاطر مسئولیت خانواده، کار را کنار بگذارند یا برعکس آن به دلیل مسئولیت سازمانی وظایف خانوادگی خود را نادیده بگیرند بلکه باید هر دو را به صورت متعادل در نظر داشته باشند، افزود: یادمان باشد اگر یک سلول که همان خانواده است بیمار شود به کل جامعه ضرر می رساند و و توسعه و تعالی سازمانی محقق نمی شود.

در این مراسم از بانوان برتر پست بانک ایران که در شاخص های تعهد و مسولیت پذیری، نظم و انضباط اداری، پوشش و حجاب برتر و رعایت مسائل اعتقادی، تکریم ارباب رجوع، تعامل با همکاران و سن شهرت و تعداد تقدیرنامه‌های اخذ شده در سال جدید که حداکثر امتیاز را کسب کرده بودند، تقدیر و قدردانی شد.

این برنامه، با برگزاری مسابقه فرهنگی و مناسبتی، تقلید صدا، اجرای موسیقی محلی و سنتی، سخنرانی خانم دکتر چرائی با موضوع نقش زن در تحکیم بنیان خانواده به پایان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =