• ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
  • خبرنگار: tehrani
  • کد خبر: 132854
تولید

 ۵ هزار و ۴۱۰ بنگاه تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، از تسهیلات تامین مالی در قالب پروژه رونق تولید در سال ۱۴۰۰ بهره‌مند شدند.

به گزارش ایبِنا؛ براساس آخرین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از وضعیت تولید در سال ۱۴۰۰، مجموع تسهیلات پرداختی به این واحدهای تولیدی ۲۴۰ هزار و ۳۱۴ میلیارد ریال بوده است.

براساس این گزارش، سال گذشته، در مجموع ۱۷ هزار و ۱۵۸ بنگاه تولیدی برای دریافت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید و در راستای اقتصاد مقاومتی ثبت کرده بودند که از این تعداد تنها ۹ هزار و ۵۰۰ بنگاه تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

همچنین، مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای ۹ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی ۵۵۷ هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال بوده که از این میزان تنها ۲۴۰ هزار و ۳۱۴ میلیارد ریال به ۵۴۱۰ بنگاه تولیدی و طرح نیمه تمام اختصاص یافته است.
 


این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۹ در بخش تعداد ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات مالی رشد ۱۳ درصدی و در بخش تعداد تسهیلات پرداختی رشد ۷.۳ درصدی را تجربه کرده است.
 
* بهره مندی ۱۸۶ بنگاه تولیدی از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال
 
همچنین، براساس گزارش سالانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازه زمانی ۲۴ آبان تا پایان اسفند ۱۴۰۰، ۵ هزار و ۴۲ بنگاه برای دریافت تسهیلات تولید و اشتغال در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۱۳۴۰ بنگاه برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند و در مجموع ۱۸۶ بنگاه توانستند ۲۰ هزار و ۲۵۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =