بانک ملی

بانک ملی ایران از عملکرد قابل توجهی در رونق کسب و کارها، بنگاه های کوچک و متوسط برخوردار است و در این زمینه تعداد قابل توجهی از بنگاه های بحرانی و نیمه تعطیل را با پرداخت تسهیلات به تولید بازگرداند.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اشتغال از محوری ترین اولویت های بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور است و از این رو حفظ و توسعه فرصت های شغلی با پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط و کارگاه های با اشتغال کم تر از ۱۰۰ نفر همواره مورد توجه بوده است.

از سویی بانک ملی ایران در سال جاری رتبه نخست پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را در میان ۲۳ بانک دیگر ارایه دهنده این نوع تسهیلات از آن خود کرده است. همچنین این بانک از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، بالغ بر ۲۲ هزار و ۴۳۸ فقره تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.

بانک ملی ایران در هفت ماه ابتدای سال جاری در مجموع ۵۸ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش در ۴۲ هزار و ۱۱۴ فقره برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت کرده است که بیش از ۱۴ درصد مجموع تسهیلات پرداختی از ابتدای سال تا پایان مهرماه را شامل می شود.

حمایت از بنگاه های اقتصادی با اشتغال محدود و اجرای سیاست های دولت در زمینه ساماندهی و کمک به راه اندازی و تقویت این واحدها نیز همواره یکی از دغدغه های بانک ملی ایران بوده به طوری که در هشت ماه ابتدای امسال بیش از ۱۰ هزار و ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات در ۹۸۱ فقره به بنگاه های با اشتغال کم تر از ۱۰۰ نفر پرداخت کرده است.

از سوی دیگر طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید، بانک ملی ایران با پرداخت تسهیلات بانکی تنها در پنج استان کشور، ۶۵ بنگاه اقتصادی را از مرحله بحران به مرحله تولید فعال رسانده است. طی این مدت بنگاه های بحران زده پنج استان زنجان، ایلام، چهار محال و بختیاری، فارس و همدان با دریافت دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دوباره احیا شده و به عرصه تولید بازگشته اند.

این تسهیلات به منظور استفاده برای افزایش تولید، خرید ماشین آلات، سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، تامین مواد اولیه و ایجاد خط تولید جدید پرداخت شده و تولید بنگاه ها را به وضعیت مطلوب رسانده است.

بانک ملی ایران همچنین واحدهای کلان اشتغال را نیز مورد توجه داشته و در هشت ماه ابتدای سال جاری پرداخت بیش از ۱۶ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی را تصویب کرده است که مجموع درخواست های وارده و تعیین تکلیف شده در آبان ماه امسال نیز تعداد سه فقره تمدید مشارکت مدنی تسهیلات مصوب پیشین و دو فقره تسهیلات به ارزش ۲۲۴ میلیارد ریال در زمینه تولید کاشی، سرامیک و سیمان خاکستری از منابع داخلی بانک بوده است.

در ماه گذشته نیز پرداخت بیش از ۱۱ هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال تسهیلان کلان در این بانک تصویب شده که سه فقره تسهیلات کلان دوران مشارکت تسهیلات مصوب قبلی و پنج فقره تصویب تسهیلات جدید در زمینه های پالایش نفت، تولید کیک و کلوچه، احداث هتل و صنعت نساجی بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =