چک

بانک ملی دوبی که بزرگ ترین بانک خاورمیانه به لحاظ دارایی هم محسوب می‌شود برای جلوگیری از جعل و کلاهبرداری در چک ها از فناوری بلاک چین استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از فین اکسترا، بانک ملی دوبی که بزرگترین گروه مالی در خاورمیانه به لحاظ سرمایه محسوب می شود، از فناوری بلاک چین در صدور چک به منظور کاهش خطر جعل و به حداقل رساندن کلاهبرداری های احتمالی استفاده کرده است.

در همین حال «سیستم چِک چِین» بانک ملی دوبی با چاپ کُد «کیو آر» منحصر بفرد بر روی هر برگ از دست چک ها از فناوری بلاک چین بهره می برد و این کُد، هر چک را در پلت فرم بلاک چین این بانک ثبت می کند و این ضمانت را می دهد که هر چک تحت فناوری  ICCS بانک ملی دوبی وصول می شود؛ ضمن اینکه کارمندان بانک هم قادر به تایید اعتبار آن و دسترسی به منبع آن در هر زمانی را دارند.

اکنون بانک ملی دوبی به دنبال موفقت آمیز بودن طرح آزمایشی آن در حال راه اندازی این سامانه در سرتاسر امارات است. «عبدالله قاسم» رییس بخش اجرایی بانک ملی دوبی گفت: این طرح به طرز قابل توجهی فرآیندهای مدیریت امنیت و ریسک را بویژه از طریق کاهش کاهبرداری چک ها برای ما ارتقاء خواهد داد.

وی در ادامه گفت: تاکنون نزدیک به یک میلیون فقره چک با استفاده از فناوری بلاک چین ثبت شده اند. در حال حاضر بانک ملی دوبی به دنبال احتمال ایجاد این نوع پلت فرم در سایر موسسات مالی امارات متحده عربی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =