• ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • کد خبر: 88921
جزیره

ولادیمیر پوتین؛ رییس جمهور روسیه دستور ساخت پل میان جزیره ساخالین و سرزمین اصلی روسیه را به طول ۵۸۰ کیلومتر داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه به دولت این کشور دستور داد تا بر روی پروژه احداث بزرگترین پل جهان کار کند تا جزیره ساخالین در قسمت خاور دور این کشور را به سرزمین اصلی روسیه متصل کند.

رییس جمهور روسیه در جلسه ای با استاندار ساخالین گفت: چندین دهه است که صحبت بر سر ساخت پل میان ساخالین و سرزمین اصلی به میان آمده است. این یک رویای دیرینه برای مردمانی است که در این جزیره زندگی می کنند و این موضوع زندگی آنها را آسانتر می کند. پوتین گفت: به دولت دستور داده ام که بر روی عملی شدن این پروژه کار کند. شما می توانید در هر زمانی از سال و شرایط آب و هوایی بیایید و بروید.  

جزیره ساخالین تنها منطقه ای در روسیه است که بدون راه ارتباطی زمینی به سرزمین اصلی روسیه شناخته می شود. البته منطقه کریمه زمانی که اروپا بزرگترین پل را در ماه می احداث کرد، به سرزمین اصلی روسیه متصل شد.

بر همین اساس، احداث پل ساخالین بسیار سخت و هزینه بر است و برآورد اولیه برای ساخت آن چندین میلیارد دلار است. طول آن ۵۸۰ کیلومتر خواهد بود که با وسیله یک خط راه آهن و دیگر زیرساخت ها به سرزمین اصلی روسیه متصل می شود.

جمعیت جزیره ساخالین در حدود ۵۰۰ هزار نفر است. پیش از این روسیه در یک پروژه جاه طلبانه پیشنهاد ساخت پلی را داده بود که منطقه «هوکایادو» ژاپن را به جنوب جزیره ساخالین متصل کند. البته احداث این پل ها، ژاپن را به یک کشور قاره ای تبدیل می کند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =