شاپور محمدی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب مقررات صندوق­ های سرمایه­ گذاری «صندوق در صندوق» (Fund of Funds) در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از سنا، شاپور محمدی اعلام کرد: با توجه به اهداف و استراتژی­ های سازمان مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین در بازار سرمایه، نوع دیگری از صندوق های سرمایه گذاری به بازار سرمایه ایران معرفی می شود.  

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان مطلب فوق جزییات مقررات «صندوق در صندوق» را تشریح کرد و گفت: پیش از این صندوق های سرمایه گذاری، حداکثر مجاز به سرمایه گذاری ۵ درصد از ارزش کل دارایی های خود در سایر صندوق های سرمایه گذاری بودند. این در حالی است که صندوق های جدید می ­توانند کل دارایی های خود را در سایر صندوق ها، سرمایه گذاری کنند.

به گفته رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، با آغاز به کار این صندوق ها، امکان سرمایه گذاری در دارایی های متنوع فراهم می شود. دبیر شورای عالی بورس با بیان اینکه ساختار این صندوق ها می تواند از هر دو نوع صدور و ابطالی  یا قابل معامله در بورس (ETF) باشد، گفت: مدت فعالیت این صندوق ها نامحدود است و حداقل سرمایه لازم برای ایجاد آن ۵۰۰ میلیارد ریال تعیین شده و مدیر صندوق ملزم است همواره حداقل ۸۵ درصد سرمایه جذب شده از طریق این صندوق ها را در سایر صندوق ها، سرمایه گذاری کند.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه به طور قطع بازار سرمایه نقش کلیدی در توسعه اقتصاد کشور ایفا می کند گفت: سازمان بورس با ایجاد بسترهای نوین سرمایه گذاری، جذب حداکثری نقدینگی سرگردان جامعه را در دستور کار خود قرار داده و صندوق های سرمایه­ گذاری «صندوق در صندوق» (Fund of Funds) نیز با توجه به اهداف و استراتژی­ های سازمان مبنی بر ایجاد بستر ها و ابزار های نوین در بازار سرمایه راه اندازی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =