بانک مرکزی روسیه

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: برای حفظ تورم تقریبا ۴ درصدی باید به سیاست پولی سخت تری روی بیاورد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از تاس نیوز، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: دنبال کردن یک سیاست پولی سخت تر برای محدود کردن تاثیر افزایش مالیات بر ارزش افزوده و نیز نگه داشتن نرخ تورم در سطح تقریبا ۴ درصد لازم است.  

کاهش تورم سالانه به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده کُندتر خواهد بود. از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی نرخ تورم روسیه بین ۵ تا ۵.۵ درصد خواهد بود. بانک مرکزی روسیه اعلام کرد به منظور محدود کردن این مقیاس، مدت زمان تاثیرات ثانویه افزایش مالیات بر ارزش افزوده، نوسانات ارزی و حفظ تورم باثبات در سطح تقریبا ۴ درصد در میان مدت باید سیاست پولی سخت تری را نسبت به آنچه پیش از این متصور می شد، دنبال کرد.  

بانک مرکزی روسیه بر این باور است که پویایی تقاضا در سال ۲۰۱۹ میلادی منجر به روند صعودی تورم نخواهد شد؛ در حالی که برخی از عوامل که محدود کننده هستند تاثیر ناچیزی بر روی رشد تقاضای داخلی در سال آینده میلادی به ویژه در نیمه نخست سال خواهد گذاشت.

این عوامل شامل افزایش مالیات بر ارزش افزوده، کاهش رشد درآمد حاصل از صادرات در اقتصاد که در نتیجه کاهش تدریجی قیمت نفت است و نیز روند نزولی رشد وام دهی باتوجه به پافشاری بر روی سیاست پولی سخت تر بانک مرکزی روسیه و بازبینی انتظارات بازار در ارتباط با میزان تغییر به سیاست خنثی است.

تاثیر محدود کننده افزایش مالیات بر ارزش افزوده بر روی فعالیت سرمایه گذاری در روسیه کوتاه مدت خواهد بود و توسط رشد تقاضای سرمایه گذاری از طرف بخش دولتی در سال ۲۰۱۹ میلادی جبران خواهد شد. بانک مرکزی روسیه اعلام کرد نرخ سالانه رشد شکل گیری سرمایه ثابت ناخالص در سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر از سال ۲۰۱۸ میلادی خواهد بود و انتظار می رود بین ۲.۳ درصد تا ۲.۸ درصد باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =