بریکس

بانک توسعه نوین بریکس با اعطای وام ۸۲۵ میلیون دلاری به هند و روسیه در پروژه های زیرساخت این کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، هیئت مدیره بانک توسعه نوین بریکس با اعطای مجموع وام ۸۲۵ میلیون دلاری به سه پروژه زیرساخت و توسعه پایدار در هند و روسیه موافقت کرد.

بانک توسعه نوین بریکس در اطلاعیه ای اعلام کرد که هیئت مدیره آن با اعطای وام ۳۰۰ میلیون دلای به یک پروژه توسعه زیرساخت پایدار محیط زیستی در روسیه موافقت کرده است؛ ضمن اینکه فاینانس شامل بازپرداخت هزینه های ساخت امکانات تسویه آب، حمل و نقل و زیرساخت لجستیکی را مهیا می کند.

بانک توسعه نوین بریکس دو وام ۳۵۰ میلیون دلاری و ۱۷۵ میلیون دلاری برای دولت هند بمنظور بازسازی جاده های اصلی این کشور در حدود ۲ هزار کیلومتر فراهم خواهد کرد. هدف از این تامین مالی برای هند ارتقاء اتصال بخش روستایی به شبکه اصلی راه ها و نیز ارتقاء ۳۵۰ پل است.

به گفته «ولادیمیر کازبکوف» معاون بانک توسعه نوین بریکس پیش از این ۲۳ پروژه برای تمام کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در مجموع ۵.۷ میلیارد دلار از سوی این بانک تامین اعتبار شده است.

وی گفت: سال آینده میلادی قصد داریم که پروژه ها را به تقریبا ۷.۵ میلیارد دلار توسعه دهیم.  

بر پایه این گزارش، بانک توسعه نوین بریکس در سال ۲۰۱۴ میلادی در شانگهای تاسیس و بطور رسمی در جولای سال ۲۰۱۵ میلادی افتتاح شد. هدف این بانک با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد دلاری، دادن وام برای پروژه های زیرساخت توسعه پایدار در اقتصادهای نوظهور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =