تحریم

وزارت بازرگانی آمریکا ۱۲ شرکت روسی را به دلیل حمایت و فراهم کردن تجهیزات نظامی برای روسیه در فهرست سیاه خود قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، وزارت بازرگانی ایالات متحده در دور جدید تحریم های خود علیه روسیه محدودیت های جدیدی را بر روی ۱۲ شرکت روسی اعمال کرد. این اعمال محدودیت ها به دنبال ادعای واشنگنتن مبنی بر به خطر افتادن منافع ملی یا خارجی آمریکا اتخاذ شده است.  

به موجب این تحریم ها، شرکت های آمریکایی از صادرات کالاهایی که دو منظوره هستند به شرکت های روسی مجاز نیستند. بر همین اساس شرکت های ایرو کامپوزیت که متعلق به شرکت هواپیمایی متحده روسیه است، دایو تکنو سرویس که یک شرکت تولید کننده تجهیزات فناوری، شرکت گاما، موسسه تحقیقات وکتور، نیلکو گروپ، آبنینسک، تکنولوژیا، اوکیانوس، آویادویگاتل، اینفوتک گروپ، سایرس سیستم و شرکت وگا در فهرست تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.  

همچنین آمریکا اعلام کرد شرکت های قرار گرفته شده در این فهرست به همراه شعب خود در ایران و بلاروس برای منافع امنیت ملی و خارجی ایالات متحده خطر آفرین هستند. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که شرکت های وکتور، گاما، سایرس سیستم و اینفوتک گروپ در جهت فعالیت های مخرب سایبری روسیه دست داشته اند.

بر پایه این گزارش، شرکت های دایو تکنو سرویس و اوکیانوس هم به دلیل فراهم کردن تجهیزات و حمایت از نیروی دریایی روسیه تحریم شده اند و سایر شرکت های روسی هم به دلیل پشتیبانی فعالیت های نظامی هوافضا روسیه در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =