اتحادیه اروپا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با تصویب لایحه CFT، اتحادیه اروپا باید روابط بانکی و کارگزاری خود با ایران را بهبود دهد و مانع تاثیر تحریم‌ها شود.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، مسعود گودرزی با بیان اینکه تصویب لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) روابط بانکی و کارگزاری با بانک های بین المللی را بهبود می دهد، گفت: از اینرو انتظار می رود کشورهای اروپایی در روابط خود با ایران به خصوص تسهیل روابط بانکی تجدید نظر کنند.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست اروپا مبنی بر بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران اظهار داشت: بازگشایی دفتر این اتحادیه یکی از راه های کمک به ارتقای روابط و بهبود آن و کاهش تاثیر تحریم‌ها بر ایران است.

بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران باعث ارتقای روابط می‌شود

وی ادامه داد: اروپایی ها در زمینه تسهیل روابط با ایران بیانیه ای حاضر کرده اند و در جلسه مشترکی که سفرای کشورهای اروپایی با ایران داشتند وضعیت مناسبات مورد بررسی قرار گرفت و روند آن مثبت ارزیابی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر فرضیات جمهوری اسلامی برای احتمال جاسوسی در دفتر اتحادیه اروپا برطرف شود، بازگشایی دفتر این اتحادیه در ایران مشکلی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: سفارتخانه ها جزء ملزومات یک حکومت است اما دفتر اتحادیه ضرورت بین المللی ندارد با این حال به علت درخواست اروپایی ها این موضوع می تواند در دولت مورد بررسی قرار گیرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =