سنگاپور

روسیه و سنگاپور در اجلاس روسیه-آسه آن که در سنگاپور برگزار شد، به ارزش بیش از یک میلیارد دلار قراردادهای سرمایه گذاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، صندوق ثروت ملی روسیه قرار دادهایی را با شرکت هایی از سنگاپور در حوزه پروژهای سرمایه گذاری در روسیه به ارزش بیش از یک میلیارد دلار منعقد کرد. این قراردادها در اجلاس روسیه-آسه آن در سنگاپور به امضا رسیدند.  

در همین حال «کریل دمیتریوف» ریس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت: همکاری سرمایه گذاری روسیه-سنگاپور به طور فعالانه ای روبه پیشرفت است که شامل مناسبات روسیه با اقتصادی های بزرگ آسیا است.

وی افزود: قرار دادها شامل سرمایه گذاری ها در پروژهای صنایع شیمیایی در تاتارستان روسیه است. در حال حاضر، سرمایه گذاری سنگاپور در بخش تجارت روسیه بیش از ۱۷ میلیارد دلار است.

سنگاپور به تازگی روسیه را به عنوان یک کشور کلیدی برای ظرفیت سرمایه گذاری انتخاب کرده و فعالانه در حال تشویق صندوق های دولتی و بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در روسیه است.  

بر پایه این گزارش، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفت: روابط اقتصادی روسیه و آسه آن به صورت باثبات رو به توسعه است و تجارت میان روسیه و آسه آن در سال گذشته میلادی تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد و سرمایه گذاری های مشترک به بیش از ۲۵ میلیارد دلار رسید.

در حال حاضر، آسه آن متشکل از ۱۰ کشور جنوب شرق آسیا یعنی؛ برونئی، کامبوج، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، اندونزی و ویتنام است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =