بانک صنعت و معدن

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تلاش برای جذب سرمایه گذاران بومی در حوزه صنعت و معدن این استان با کمک افراد صاحب نفوذ و اصحاب رسانه ضروریست.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن و هیات همراه که در استانداری برگزار شد، بیان داشت: باید برای استان نقشی ایفا کنیم که منفعت بیشتری برای مردم داشته باشد.

محبی گفت: علی رغم همه زحمات مسئولان در طول سالهای انقلاب تاکنون، فاصله منابع با محرومیت ها و مشکلات سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است و به این استان به اندازه قدرالسهم و نیازش توجه نشده است.

وی عنوان کرد: با وجود همه تلاش هایی که مدیران و دولتمردان دارند، فاصله این استان با استانداردها و شاخصهای کشوری بسیار زیاد است. سید دانیال محبی در این نشست گفت: عمده ترین مشکلات این استان اشتغال و تولید است و کمبود آب و مشکلات جوی نیز بر این معضل دامن زده است.

وی هماهنگ سازی استانداردها در همه ی زمینه ها را از عوامل توسعه استان بیان داشت و گفت: اگر بخواهیم توسعه در استان اتفاق بیفتد چرخه ای از مدیریت توام با تبادل افکار و خرد جمعی و مدل برنامه ریزی از ضروریات می باشد.

محبی در همین راستا نیروی انسانی را محور توسعه دانست و ابراز امیدواری کرد: با کمک مدیران توانمند و نیروهای انسانی بالغ و خوشفکر می توانیم به رسالت توسعه با همه مولفه ها و شمولش برسیم.

استاندار در ادامه از مردم استان با عنوان مردمی با ریشه، اصیل، مدافع، مرزدار، باغیرت و عاشق وطن و سرزمینشان، یاد کرد. سید دانیال محبی گفت: توسعه اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه هماهنگ سازی نیازها در تخصیص اعتبارات و منابع، مدیریت ها و نیروی انسانی اتفاق بیفتد و همچنین به عمده ترین زیرساخت‌های این استان که پروژه های سنگین از قبیل راه آهن، ترانزیت، تجارت، گاز و ارتباطات می باشد، بطور خاص توجه شود.

محبی همچنین در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید بانک صنعت و معدن اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت خاص خود در حوزه معدن از ظرفیت های بکری برخوردار است که می تواند علاوه بر استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاران خارج از استان، مردم بومی را نیز به سرمایه گذاری در این حوزه تشویق کند.

وی ادامه داد: دولت در سالهای اخیر اقدامات خوبی را در حوزه زیر ساخت در سیستان و بلوچستان انجام داده و می دهد به طوری که با وجود همه مشکلات اقتصادی هر زمانی که درخواستی از سوی استان مطرح شده مورد توجه و پاسخ قرار گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در این راستا با اقدامات مطلوب صورت گرفته رتبه استان از ۳۱ کشوری در حوزه جذب تسهیلات اشتغال زایی و اقتصادی هم اینک به سوم کشوری ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: امروز زمان فرصت هاست پس ضروریست ظرفیت های سیستان و بلوچستان هر یک جداگانه برجسته و نمایان شوند تا زمینه توسعه بیش از پیش فراهم شود. محبی بزرگترین مانع در راه پیشرفت سیستان و بلوچستان را عدم شناخت ظرفیت و توانمندی ها عنوان کرد و افزود: با وجود همه اقدامات صورت گرفته هنوز شناخت ها نسبت به این استان درست و صحیح نیست و در این مسیر می توان با انعکاس این قابلیت ها در راه توسعه منطقه گام برداشت.

وی برخوداری از نیروی جوان و کارآمد را از دیگر ظرفیت های سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: اگر سرمایه بخش خصوصی به کمک هوش و خلاقیت جوانان این استان بیاید شاهد توسعه یافتگی در حوزه صنعت و معدن منطقه خواهیم بود.

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های فراوان صنعت و معدن برخوردار است که باید مورد توجه ویژه بانکها قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =