املاک

معاون سازمان بورس گفت: بر اساس برنامه ریز های صورت گرفته، صندوق‌های املاک و مستغلات با کارکرد فروش و اجاره املاک در بازار سرمایه راه‌اندازی می شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از بورس تهران، محمدرضا معتمد گفت: کنترل شرکت‌های فرعی و سرمایه‌پذیر برای شرکت‌های هلدینگ‌ها در حالی همواره به عنوان بخشی از استراتژی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در دستورکار قرار گرفته که مطابق قانون بازار اوراق بهادار در یک رشته به نام سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند.

وی در ادامه گفت : در قانون بازار اوراق بهادار امکان استفاده از ابزار دیگری به نام صندوق‌های سرمایه‌گذاری فراهم بوده که کمتر از این ابزار نسبت به شرکت‌های سرمایه‌پذیر استفاده شده است.  معتمد با بیان اینکه در سال ۱۳۸۶ اولین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام تأسیس شد، عنوان کرد: تاکنون تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سهام ایران به ۲۱۲ صندوق بالغ شده و حجم دارایی‌های این صندوق‌ها به رقم ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

صدور مجوز ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه

وی افزود: تاکنون ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت کرده و این در حالی است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و صندوق‌های صندوقها نیز توانسته است از سازمان بورس مجوز فعالیت دریافت کنند.

این مقام مسئول از راه‌اندازی صندوق‌های املاک و مستغلات با کارکرد اجاره و فروش املاک خبر داد و گفت: در چنین صندوق‌هایی موضوع مالیات بر نقل و انتقالات و مالیات بر درآمد اجاره باید حل و فصل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =