پرچم کره جنوبی

سفیر کره جنوبی در روسیه گفت: انتظار می رود مذاکرات توافق منطقه تجارت آزاد میان مسکو-سئول در سال آینده میلادی کلید زده شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از تاس نیوز، «وُ یون کئون» سفیر کره جنوبی درمسکو گفت: مذاکرات بر سر انجام توافق منطقه تجارت آزاد بین مسکو و سئول احتمالا در سال ۲۰۱۹ میلادی شروع خواهد شد.

وی گفت: پیش از این مدارک این مذاکرات به پارلمان کره تسلیم شده است و امیدواریم سال آینده میلادی مذاکرات فشرده ای در این باره شروع شود.

توافقنامه بر سر منطقه تجارت آزاد بین ۲ کشور در ژوئن سال جاری میلادی به دنبال دیدار رییس جمهور کره جنوبی از مسکو منعقد شد. سئول به دنبال افزایش قابل توجه سطح تجارت خود با مسکو است و به دنبال تسریع بخشیدن ساخت « ۹ پل» یعنی؛ همکاری در بخش گاز، راه آهن، جاده دریای شمالی، کشتی سازی، اشتغالزایی، ماهیگری و دیگر حوزه های همکاری است.

سال گذشته میلادی، تجارت میان سئول و مسکو با ۴۰ درصد رشد به ۱۹ میلیارد دلار رسید. هر ۲ کشور دارای پروژه های مشترکی در خاور شرق روسیه و مناسبات اقتصادی هستند که می تواند در صورت پیشرفت در بخش تحویل گاز افزایش پیدا کند.

بر پایه این گزارش در راستای همکاری اقتصادی ۲ جانبه، روسیه و کره جنوبی قرار است یک خط کشتیرانی باربری و مسافربری بمنظور اتصال بنادر اصلی یکدیگر راه اندازی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =