وام ازدواج

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: از ابتدای سال آینده (سال ۹۹) وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی به زوجین پرداخت می‌شود.

به گزارش ایبِنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با موضوع ایجاد و توسعه تعاونی‌های جوانان در وزارت ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران افزود: تسهیلات ازدواج جوانان در سال ۹۷ و ۹۸ برای هر یک از زوجین ۳۰ میلیون تومان بود و سیستم بانکی کشور فعالیت خوبی در حوزه اعطای این تسهیلات داشته و زمان انتظار برای دریافت تسهیلات ازدواج به کمتر از ۲ ماه رسیده است.

وی گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۳۹۹، در بودجه سال آینده تسهیلات ازدواج جوانان برای هر کدام از زوجین، ۵۰ میلیون تومان با نرخ سود چهار درصد و پنج ساله تعیین شده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه زوجینی که تاریخ عقد آن‌ها بعد از یکم فروردین ۹۶ است، می‌توانند از این وام استفاده کنند، افزود: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آن‌ها بعد از یکم فروردین سال ۹۶ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند، همچنین این تسهیلات با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

وی با بیان اینکه اعطای این تسهیلات کمک بسیار خوبی از سوی دولت و نظام بانکی در حوزه ازدواج جوانان محسوب می‌شود، گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی در هفت ماهه امسال، ۵۴۹ هزار و ۷۶۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج به میزان بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

سلطانی فر با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌های ثبت شده در کشور در ۲ تا ۳ سال اول زندگی زناشویی رخ می‌دهد که با کمک مشاوره، کارشناسان و خبرگان این حوزه می‌توانیم در تحکیم بنیان‌های خانواده گام برداریم، ادامه داد: برای بهبود شرایط ازدواج با کمک کارشناسان روانشناسی و جامعه‌شناسی دفاتر ازدواج جوانان را راه‌اندازی کردیم تا در بدو شروع زندگی با دریافت مشاوره‌های ازدواج به مهارت‌آموزی زندگی مشترک دست پیدا کنند.

وی به تغییر مبلغ وام‌های قرض الحسنه ازدواج در طول سال‌های ۹۲ و ۹۳ اشاره کرد و ادامه داد: سال ۹۳ که مبلغ وام ازدواج ۳ میلیون تومان بود اکنون به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و سال آینده نیز در بودجه لحاظ شده است که به هر کدام از زوجین ۵۰ میلیون تومان پرداخت شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه راه اندازی مراکز مشاوره ازدواج هم از دیگر برنامه‌های ما بوده است، گفت: از محل توسعه سازمان‌های مردم نهاد هدف بزرگی را دنبال می‌کنیم که امیداوریم در پایان این دولت بتوانیم کارنامه قابل قبولی را داشته باشیم.

وی به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در سال ۹۲ اشاره کرد و افزود: در آن سال کمتر از ۱۰۰ سازمان مردم نهاد فعالیت می‌کردند، اما اکنون دو هزار و ۶۰۰ سازمان مردم نهاد فعالیت می کنند که جوانان در این سازمان‌ها در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی فعال هستند و هدف اصلی‌شان، تربیت کادر مدیریتی کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =