امارات

براساس تحقیقات، رشد بخش خصوصی غیرنفتی امارات متحده عربی در ماه ژوئن برای نخستین بار در سال جاری، پس از ماه‌ها افت ناشی از قرنطینه مرتبط با کرونا، احیا شد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، شاخص مدیران خرید برمبنای تنظیمات فصلی که بخش تولید و خدمات را پوشش می دهد، از ۴۶.۷ واحد در ماه مه به ۵۰.۴ در ماه ژوئن افزایش پیدا کرد؛ گذر از حد فاصل ۵۰ واحد به معنی حرکت در مسیر رشد است.

«دیوید اوون» اقتصاددان شرکت آی‌اچ‌اس مارکیت گفت: شاخص مدیران خرید امارات با ۵۰.۴ واحد در ژوئن نخستین نشانه‌های مرحله احیا را در بخش خصوصی غیرنفتی بروز داده است. در حال حاضر شرکت‌های بیشتری شاهد افزایش فعالیت بوده و این در حالی است که سفارش های جدید با بیشترین سرعت در ۱۰ ماه اخیر رشد کرده است.

براساس داده‌ها، سطوح تولید با بیشترین سرعت از اکتبر سال گذشته مسیر رشد را در پیش گرفته و سفارشات جدید نیز با توجه به بهبود تقاضا پس از تسهیل مقررات قرنطینه، با بالاترین سرعت از ماه آگوست افزایش یافته است.

امارات در اواخر ژوئن حکومت نظامی شبانه را که در اواسط مارس برقرار کره بود، لغو کرد. شمار مبتلایان روزانه به کرونا نیز از اوج خود با حدود ۹۰۰ مبتلا در اواخر مه به میانگین ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد در هفته های اخیر تقلیل پیدا کرده است. امارات متحده عربی تا اول جولای در مجموع ۴۹ هزار و ۶۹ مورد ابتلای جدید و ۳۱۶ تلفات مرتبط با کووید-۱۹ را به ثبت رسانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =