19 مرداد 1398 - 12:11
در گفتگو با ایبِنا مطرح شد:

جابجایی حجم عمده کالاهای فله‌ای دریایی از طریق بخش تعاون

عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران بر حضور پُررنگ بخش تعاون در حوزه حمل و نقل تاکید کرد و گفت: جابجایی حجم عمده کالاهای فله‌ای دریایی از طریق بخش تعاون صورت می‌گیرد.
کد خبر : ۱۰۲۹۷۲
کشتیرانی

احمد هاشمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره وضعیت خدمات رسانی بخش تعاون در حوزه حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: اتاق تعاون متشکل از اتحادیه‌ها و اتاق های استانی است و در حوزه اتحادیه ها بخش های مختلفی وجود دارد که یکی از این بخش ها حمل و نقل است.


وی افزود: اتاق تعاون ۷ اتحادیه سراسری در کشور دارد که به جز ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی در سایر حوزه های حمل و نقل نیز فعالیت دارد و حوزه تعاون از سهم به سزایی در بخش حمل و نقل عمومی برخوردار است.


عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران، ادامه داد: در حوزه حمل و نقل مسافری دریایی بیشترین سهم را بخش تعاون دارد. حجم عمده ای از کالاهای فله ای که از طریق ناوگان دریایی حمل و نقل می شود، از طریق بخش تعاون است.


هاشمی با تاکید بر اینکه بخش تعاون در حوزه حمل و نقل نقش بسزایی دارد، گفت: البته مشکلات و معضلاتی در این مسیر وجود دارد که یکی از این موارد فرسودگی این ناوگان است.


به گفته وی، در بخش ترانزیت کالایی با توجه به موقعیت استراتژیک کشور ظرفیت خوبی وجود دارد، اما معضلی که است بخش حمل و نقل ما امکان سفر به کشورهای همسایه را به دلیل فرسودگی این ناوگان ندارد و این موضوع خود عاملی برای عدم ارز آوری از این طریق به کشور است.


عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کالا از طریق دریایی انجام می شود و ما پیش از این هم این تجربه را داشتیم که باید بخش غیردولتی حمل و نقل دریایی را فعال کنیم، زیرا سرمایه گذاری در این بخش بدون کمک دولت بسیار سخت است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر