06 شهريور 1398 - 11:02

پیشنهاد انتقال نفت ایران از بنادر کریمه

روس‌ها اعلام کردند که حمل و نقل نفت ایران از طریق کریمه می‌تواند یکی از جهات همکاری بین این منطقه و ایران باشد.
کد خبر : ۱۰۳۴۹۸
نفت

به گزارش ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، مقام‌های کریمه می‌گویند حمل و نقل نفتی که از مسیرهای گذشته برای ایران به دلیل تحریم ها مشکل‌ساز است از طریق کریمه، می تواند یکی از جهات همکاری این منطقه با کشور خاورمیانه باشد.


گئورگی مرادوف، معاون رییس شورای وزیران کریمه و نماینده دائمی کریمه وابسته به ریاست جمهوری روسیه در ادامه گفت:«ذینفعی متقابل نسبت به همکاری بین ایران و شبه‌ جزیره کریمه رو به افزایش است به ویژه با توجه به سیاست ضد ایرانی آمریکا و تحریم هایی که علیه این کشور برقرار شده و عواقب آنها.


تعدادی از تاجران ایرانی در خصوص کار در کریمه ابراز علاقه کرده‌اند، هر چند فعالیت زیادی از سوی ایران در این رابطه مشاهده نمی کنیم. ما نیز آماده همکاری سازنده با ایران هستیم. گرینه های مختلفی را بررسی می کنیم، مثلا ایران می توانست از ظرفیت بنادر ما برای حمل و نقل نفت خود استفاده کند».


وی در توضیح گفت که ایران و روسیه از راه آبی دریای خزر برخوردارند و ایران می تواند از امکانات کشتیرانی ما «رودخانه-دریا» استفاده کند. ایران می تواند نفت را از طریق رودخانه ولگا و کریمه به دریای سیاه برساند.


وی در ادامه افزود:«گزینه های زیاد دیگری برای همکاری وجود دارند. فعلا به بررسی عرصه های می پردازیم که برای ما جالب هستند. ما برای همکاری با طرف ایرانی آماده هستیم».

برچسب ها: نفت بنادر
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر