12 آبان 1398 - 08:57

برقراری تسهیلات گمرکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از تسهیلات گمرکی برای ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.
کد خبر : ۱۰۸۳۵۰
سورنا ستاری

به گزارش ایبِنا، سورنا ستاری در بازدید از گمرک شهید رجایی با حضور در مقر ایکس ری کامیونی این گمرک از نزدیک در جریان روند اسکن کامیون ها و کانتینرهای تجاری قرارگرفت. وی ضمن تقدیر از خدمات گمرک در توسعه علم و فناوری، گفت: ما امروز جهت تشکر و تقدیر از گمرک اینجا هستیم و اینکه بگوییم بیش از ۵۰ درصد شرکت های ما با گمرک کار می کنند و تحت پوشش تسهیلات ویژه گمرک قرار گرفته اند و همه از فعالیت گمرک راضی هستند.


وی با ابراز رضایت از عملکرد گمرک، افزود: ما حاضریم جهت رفع مشکلات و مسایل در حوزه های فناوری با گمرک همکاری مطلوب داشته باشیم. ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی نیز در این دیدار گفت: گمرک در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری تسهیلات ویژه ای به شرکت های دانش بنیان می دهد.


اکبرپور با تاکید بر اینکه نهایت تلاش خود را در خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان داشته و داریم و در راستای خدمت به چرخه تولید داخلی از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم افزود: طبق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیّت ویژه ی شرکت های دانش بنیان و فرمایشات معظم له مبنی بر اینکه «فقط اقتصاد دانش بنیان می تواند چرخه علم تا ثروت را تکمیل کند» و یا اینکه شرکت های دانش بنیان را از بهترین مظاهر اقتصاد مقاومتی می دانند، تسهیلات ویژه ای در اختیار این شرکت ها قرار می دهیم اضافه کرد: بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان با گمرک شهید رجایی کار می کنند که بیش از ۱۳۲۷ اظهارنامه متعلق به آنها بوده و در پروسه های کاری و تشریفات گمرکی بیشترین همکاری را با آنها داشتیم.


وی همچنین در مورد سامانه جامع امور گمرکی گفت: با وجود سامانه جامع امور گمرکی بوروکراسی هایی که بین گمرک و دیگر سازمان های همجوار و ذیربط وجود داشت به واسطه پنجره واحد از بین رفت و صاحبان کالا و تجار و بازرگانان ضمن حذف کاغذ در کمترین زمان ممکن کالای خود را به صورت قانونی ترخیص می کنند.

برچسب ها: گمرک دانش بنیان
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر