30 خرداد 1399 - 12:43

جایگاه ویژه مردمی‌سازی اقتصاد در برنامه‌های دولت

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزایش مشارکت مردم در پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی را از راهبردهای دولت عنوان کرد.
کد خبر : ۱۱۵۲۷۰
دژپسند

به گزارش ایبِنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست مشترک هم‌اندیشی با تعاونگران، فعالان اقتصادی استان مازندران و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در شهرستان بابلسر بابیان مطلب فوق اظهار داشت: دولت در تلاش است سهم مدیریتی و اجرایی مردم در سطح اقتصاد افزایش یابد. ازاین‌رو دولت در واگذاری اموال تملیکی به بخش‌های اقتصادی مصمم است.


وی همچنین افزایش تولید و توسعه اقتصادی را از اهداف اقتصادی و اجتماعی دولت برشمرد و تأکید کرد: در واگذاری اموال تملیکی، هدف غایی این است که اموال و دارایی‌های واگذارشده در فرآیندهای تولیدی بکار گرفته‌شده و ارزش‌افزوده مناسبی در اقتصاد ایجاد نمایند.


وی با اشاره به حضور مؤثر بخش خصوصی در اقتصاد و به‌تبع آن جدا شدن دولت از بنگاهداری و ارتقای نقش دولت به سیاستگزاری در فضای اقتصادی گفت: بهبود فضای کسب‌وکار عامل مؤثری برای حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری تولیدی می‌باشد.


دژپسند با اشاره به اجرای طرح پنجره واحد فیزیکی؛ اظهار داشت: کاهش زمان ایجاد شرکت از ۷۲ روز به سه روز از مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح است. وی با اعلام این که مقرر است این پنجره واحد در چهار استان دیگر نیز عملیاتی شود گفت:  صدور مجوز تأسیس شرکت لازم است از طریق فرآیندهای الکترونیکی انجام شود، در حال حاضر سهم بالایی از فرآیند صدور مجوز در درگاه الکترونیکی انجام می‌شود که ضروری است روند صدور الکترونیکی مجوز کامل گردیده و مراجعه حضوری به صفر برسد. 


گفتنی است نشست هم‌اندیشی وزیر امور اقتصادی و دارایی با فعالان اقتصادی استان مازندران با حضور حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، مدیران عامل بانک‌های دولتی، معاونان و روسای سازمان‌های تابعه این وزارتخانه صبح و عصر امروز در بابلسر برگزار شد. وزیر اقتصاد را در این نشست علاوه بر مدیران عامل بانک‌های دولتی، رئیس‌کل بیمه مرکزی، رئیس سازمان امور مالیاتی، رئیس‌کل گمرک کشور، معاون امور بانکی و شرکت‌های دولتی و معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی همراهی می‌کنند. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر