02 تير 1399 - 09:14

آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی و افزایش بهره وری

معاون اقتصادی رئیس جمهور، گفت: آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی، افزایش بهره وری، تنوع خدماتی، استفاده از روش‌های نوین است.
کد خبر : ۱۱۵۳۶۱
نهاوندیان

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محمد نهاوندیان ضمن تبریک به مناسبت روز ملی اصناف و تشکر از این جامعه شریف و تلاشگر، افزود: در شرایط خاص اقتصادی کشور که هم تحت فشار مضاعف تحریم‌ها و هم محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا هستیم باید از سه میلیون واحد صنفی کشور تشکر کرد که در زمینه تولید، خدمات فنی و توزیعی مشغول خدمت رسانی بی وقفه به ملت ایران هستند.


وی با بیان این که اصناف ما در این مصاف جدید خوش درخشیدند گفت: کسبه ما هم در دوره دو ماهه آغاز بیماری کرونا در واحدهایی که باید به فعالیت خود ادامه می‌دادند مردانه و شجاعانه در سنگر خدمات ماندند تا اقتصاد کشور احساس کمبودی نکند و هم در دوره بازگشایی همکاری جدی و صمیمانه‌ای در رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط بهداشتی داشتند.


معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این که این مساله سبب شد تا بتوانیم رویکرد جامعه نگری را در مقابله با بیماری کرونا دنبال کنیم، افزود: این مساله سبب شد تا همزمان به سلامت و معیشت مردم بیندیشیم و همزمان هم با بیماری و هم با بیکاری مبارزه کنیم و اصناف ما در این مصاف حضور فعال و درخشانی داشتند.


نهاوندیان آینده اصناف کشور را در نوگرایی و استفاده از ابزارهای نوین عنوان کرد و گفت: استفاده از ابزارهای اقتصاد الکترونیکی نقش اصناف را بر خلاف تصور در آینده اقتصاد ما افزایش خواهد داد که نشانه‌های آن به خوبی پیداست.


وی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف باید خوشه سازی‌ها گسترش یابد تجمیع طولی و عرضی ایجاد شود که نسل نو اصناف ما به خوبی آمادگی و علاقه خود را برای استفاده از این ابزارهای جدید نشان داده است و امیدواریم از این طریق ارزش افزوده را بالا ببریم و از صرفه‌های مقیاس استفاده کنیم و بین تولید، توزیع و خدمات پیوند دوسویه ایجاد کرده و فعالان اقتصادی و سیاستگذاران را به هم نزدیک کنیم.


معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این که در دوران کرونا دولت به مقداری که امکان را داشت به اصناف کمک کرد، گفت: البته آسیب‌های ناشی از کرونا بسیار است و آمار این آسیب‌ها در اقتصاد ما بالاست، اما امکانات کشور تنها اجازه می‌داد تا به اصنافی کمک کنیم که بیشترین آسیب را دیده بودند.


نهاوندیان با بیان اینکه البته در برخی امهال‌ها شمول بیشتری از اصناف را مدنظر قرار دادیم افزود: با این حال سعی شد با همکاری نمایندگان اتاق اصناف، از واحدهای بیشتر آسیب دیده، در مرحله نخست در اولویت قرار گیرند و بیشتر به آن‌ها توجه شود و برای کمک به دیگر اصناف نیز باید همه با هم همکاری کنیم.


وی در پایان تصریح کرد: تحقق جهش تولید دستور کار ماست و این جهش جز با همدلی و همگرایی محقق نخواهد شد.

برچسب ها: اصناف بهره وری
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر