25 مرداد 1399 - 14:50

گره‌گشایی از کار تولید با تسهیلات قرض‌الحسنه

فرهنگ قرض‌الحسنه چرخ‌های تولید و اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان را به حرکت درمی‌آورد.
کد خبر : ۱۱۷۰۹۹
دانش بنیان

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت‌های دانش‌بنیان که محصولات با فناوری بالا تولید می‌کنند و گره‌گشای مشکلات کشور هستند، از تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده می‌کنند.


شرکت‌های دانش‌بنیانی که از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک مهر ایران استفاده کرده‌اند، در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. از جمله یک شرکت در حال تولید دستگاه‌های تشخیص طبی مخصوصاً تشخیص آزمایشات کرونا است که نیاز امروز کشور است. این دستگاه به گفته تولیدکننده آن نزدیک به ۴۰ درصد نسبت به نمونه خارجی ارزان‌تر است.


مدیر این شرکت می‌گوید: تسهیلات را با کارمزد خیلی پایین دریافت کردیم و وثایقی که از ما دریافت شد نیز در قالب چک و سفته بود. یک شرکت دیگر نیز تولیداتی دارد که می‌تواند باعث ارتقای سلامت در محصولات صنعت غذا و دام و طیور باشد و باعث کاهش استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها شود.


مدیر این شرکت نیز اظهار می‌کند: با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانستیم کلیه فرآیندهایی دانشگاهی مد نظر را در مقیاس صنعتی پیاده کنیم. در فاز اول توسعه نیز از ظرفیت ۵۰ تن به ۶۰۰ تن رسیده‌ایم.


این کسب‌وکارها اگر قرار بود با این نرخ سود بانکی تسهیلات دریافت کنند، احتمال داشت ورشکست شوند یا هیچ گاه کسب‌وکار خود را آغاز نکنند. اما فرهنگ قرض‌الحسنه مانع این اتفاقات شده است. همان‌طور که وحید اسکندری، رئیس شعبه مستقل مرکزی طالقانی بانک مهر ایران می‌گوید: برای تولیدکننده تسهیلات زیر ۱۸ درصد نداریم.


۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای کارکنان ۵۰۰ شرکت


با این حال، تسهیلات قرض‌الحسنه بانک مهر ایران سود ندارند و تنها دو تا چهار درصد کارمزد به آن‌ها تعلق می‌گیرد. تسهیل شرایط باعث شده تا این شرکت‌ها هم خودشان پیشرفت کنند و هم برای مردم کشور خیر و برکت داشته باشند. پرداخت این تسهیلات با شرایط جذاب باعث شد به سراغ مدیرعامل بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران برویم تا با جزئیات بیشتری از آن آشنا شویم.


دکتر مرتضی اکبری می‌گوید: این تسهیلات در عرض یک هفته پرداخت می‌شود و دوره بازپرداخت آن‌ها ۳۶ تا ۶۰ ماه است. وی اظهار می‌کند: در حوزه دانش‌بنیان ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌ایم و ۱۴۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ شرکت از تسهیلات بانک مهر ایران بهره‌مند شده‌اند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر