27 مرداد 1399 - 10:35
معاون بورس تهران:

افت قیمت سهام بعد از دو سال طبیعی است

معاون بازار بورس تهران گفت: شاخص در یکی دوسال گذشته رشد خوبی را تجربه داشته و طبیعی است زمانی هم برای استراحت لازم داشته باشد؛ بنابراین رشد و افول بازار سرمایه نباید نگران کننده باشد.
کد خبر : ۱۱۷۱۵۵
گودرزی

به گزارش ایبِنا، محمود گودرزی افزود: از خرداد ۹۷ شاهد رشد بازار سرمایه بودیم، در این دوسال ارزش معاملات بورس تهران از میانگین روزی هزار و دویست میلیارد تومان به ۱۳ هزار میلیادر تومان و ارزش بازار کل بورس تهران از اواسط مرداد گذشته ۹۳۰ هزار میلیارد تومان به ۶ هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.


معاون بازار بورس تهران گفت: ارزش هر شرکت در ادبیات مالی مشخص است بنابراین زمانی که جمعیت زیادی از مردم وارد بورس می‌شوند باید تصمیم گیری‌ها در بازار سرمایه حساب شده باشد. گودرزی درباره فروش اوراق سلفی نیز گفت: فروش اوراق سلفی به بورس انرژی مربوط می‌شود و با توجه به بررسی‌های سران قوا هنوز فروش اوراق سلف نفتی قطع نشده است.


وی افزود: متوسط فروش سهام عدالت ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان است با توجه به اینکه ۳ تا ۴ درصد معاملات روزانه در بورس به سهام عدالت مربوط می‌شود در بورس تهران با توجه به فروش سهام عدالت در کارگزاری ها، نوسانات بازار بورس به فروش سهام عدالت ربطی نداشته است. گودرزی گفت: مهم ترین نیاز بازار سرمایه دانستن حداقل ادبیات بازار سرمایه و نگاه بلندمدت است بنابراین نباید به بازار سرمایه کوتاه مدت نگاه کرد.

برچسب ها: بورس افت قیمت سهام
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر