26 آبان 1399 - 15:32

جهانگیری: دوره سختی را پشت سر گذاشتیم

معاون اول رییس جمهور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: دوره سختی را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم به طور کامل آن را پشت سر بگذاریم.
کد خبر : ۱۱۹۶۹۵
جهانگیری

به گزارش ایبِنا، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: دشمنان فکر می‌کردند با تورم بسیار بالا و کسر بودجه که به کشور تحمیل می‌شود، کشور دچار یک دوره بسیار دشواری از نظر اقتصادی، خواهد شد. همت همکاران من بسیار عالی بوده، حال اگر کسی نمی‌خواهد آن را قدر بداند و حرف‌هایی می‌زنند که مدیران را دلسرد می‌کند، جایی، پاسخ آنها داده می‌شود.


وی افزود: زبان مدیران دولت زبان الکنی برای پاسخ دادن نیست ما در این شرایط کشور، فکر می‌کنیم در شرایطی که مردم دچار درد، رنج و گرفتاری هستند و از مدیران انتظار دارند به فکر آنها باشند، بنابراین سرگرم شدن به یکدیگر و به همدیگر پریدن، مشکلی را حل نخواهد کرد.


معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: عملکرد دولت با هر دوره‌ای قابل مقایسه است در دو سال و نیم اول دولت کنونی، از نظر تحریم با دو سال و نیم آخر دولت آقای احمدی نژاد قابل مقایسه است البته در آن دولت دو میلیون بشکه نفت صادر و پول آن را نیز دریافت می‌کردند، اما فشارهای تحریم‌ها نیز وجود داشت.


جهانگیری گفت: در دو و نیم سال آخر دولت آقای احمدی نژاد، درآمد نفت بیش از ۲۱۰ میلیارد دلار بود این رقم در زمان مشابه دولت آقای روحانی، چیزی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار از فروش نفت درآمد کسب کردیم.


وی افزود: در دو سال و نیم پایان دولت گذشته، میزان اشتغال بسیار پایین بود، اما در زمان مشابه، حدود ۵۰۰ هزار شغل سالانه ایجاد شد. معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: در دو سال پایان دولت قبل، میزان تورم تا ۳۶ درصد افزایش یافت و در دو سال و نیم اول دولت آقای روحانی تورم روند کاهشی داشت و تا سال ۹۴ حدود ۱۱ و ۲ دهم درصد تورم کاهش یافت. این در حالیست که فقط مدیریت جابجا شد، شرایط سخت‌تر و درآمد کمتر شد و همان تحریم‌ها وجود داشت.


جهانگیری با بیان اینکه این کارنامه‌ها قابل مقایسه است و برای کسانی که مدعی هستند سوءمدیریت و ضعف دولت وجود دارد این دو را با هم مقایسه کنند، ادامه داد: شاخص‌ها را می‌توان در بخش‌های مختلف مثل آب و برق، ارتباطات، نفت و راه مقایسه کرد اگر همین طور به صورت کلی شعار داده شود، تغییری ایجاد نمی‌شود.


به گفته وی، اقتصاد مقاومتی برای همه ما مهم بوده و از سال پایان ۹۲ که دولت آقای روحانی روی کار آمد مدیران و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، هر دو موجب شد شرایط کشور را روز به روز بهتر کند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر