قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت با سقوط غافلگیر کننده سهام ایالات متحده افزایش یافت.
کد خبر : ۱۱۹۹۸۳
نفت

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، نفت پس از سقوط غافلگیر کننده موجودی نفت خام ایالات متحده، برای پنجمین روز افزایش یافت و به دنبال افزایش خوش بینی مبنی بر پایان دادن به همه گیری با واکسن های ویروس کرونا و احیای تقاضا برای سوخت، فرصت رقابت دیگری را به وجود آورد.


معاملات آتی برنت با ۴۵ سنت یا ۰.۹ درصد افزایش به ۴۹.۰۶ دلار در هر بشکه رسید، پس از آنکه حدود ۱.۶ درصد رشد قبلی داشت. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۳۴ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش به ۴۶.۰۵ دلار در هر بشکه رسید که در روز چهارشنبه ۱.۸ درصد رشد داشت.


هر دو معیار در این هفته حدود ۹ درصد افزایش یافته اند، پس از اینکه آسترازنکا روز دوشنبه گفت واکسن COVID-۱۹ اش می تواند تا ۹۰ درصد موثر باشد، و به سلاح های احتمالی برای پایان دادن به بدترین بیماری همه گیری طی یک قرن گذشته اضافه گردید.


داده ها نشان می دهد ذخایر نفتی ایالات متحده هفته گذشته ۷۵۴ هزار بشکه کاهش یافت،در حالی که تحلیل گران در نظرسنجی رویترز افزایش ۱۲۷ هزار بشکه را پیش بینی کرده بودند. ذخایر موجود در کوشینگ، اوکلاهما، محل تحویل نفت وست تگزاس اینترمدیت، ۱.۷ میلیون بشکه کاهش یافت. اما تقاضای بنزین در این هفته با ۱۲۸ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۸.۱۳ میلیون بشکه در روز رسید که کمترین میزان از ژوئن است.


جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، مردم را ترغیب کرده است تا برای تعطیلات روز شکرگذاری در برابر شیوع ویروس کرونا، از اجتماعات بزرگ خانوادگی چشم پوشی کنند ، ماسک بزنند و فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند. اما آمریکایی ها از درخواست مسئولان برای ماندن در خانه سرپیچی می کنند. ایالات متحده طی دو هفته گذشته ۲.۳ میلیون مورد ابتلای جدید را ثبت کرده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر