اقتصاد موفق روسیه در بحران کرونا

پوتین گفت: روسیه از کوچکی اقتصاد در برابر بحران ویروس کرونا جلوگیری کرد.
کد خبر : ۱۲۰۷۳۵
اقتصاد روسیه

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: همه گیری ویروس کرونا به لطف اقدامات حمایتی که توسط  این دولت انجام شد، منجر به رکود اقتصادی اقتصادی روسیه نشد.


روز پنج شنبه رهبر روسیه در دیدار با دولت گفت: با وجود دشواری ها، همه شاخص های اقتصاد کلان پایدار مانده و این کشور همچنان به اجرای پروژه های بزرگ زیرساختی ادامه می دهد. وی گفت: ما از کوچکی مهمی، که می توانست به طور قابل توجهی اقتصاد روسیه را عقب بکشاند، جلوگیری کردیم. ما به طور کلی موفق به محافظت از مردم شده ایم.


پوتین پیش از این گفته بود که دولت ۴.۶ تریلیون روبل (حدود ۶۲ میلیارد دلار) برای حمایت از شهروندان خود و زنده نگه داشتن این اقتصاد در میان بیماری همه گیر هزینه کرده است. اقدامات پشتیبانی برای مشاغل شامل برنامه ریزی مجدد برای پرداخت مالیات، صدور کمک های مالی و شرایط ویژه برای وام ها از جمله سایر برنامه ها بود.


اقتصاد روسیه در سه ماهه سوم بهبودی خوبی را نشان داد، اما قرار است امسال کاهش یابد. با این حال انتظار می رود عملکرد بهتری نسبت به اکثر کشورهای اروپایی داشته باشد. طبق جدیدترین پیش بینی های بانک جهانی، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی روسیه امسال به جای کاهش پنج درصدی پیش بینی شده، چهار درصد کاهش یابد. در همین حال انتظار می رود تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ حدود هفت و نیم درصد کوچک شود و اقتصاد منطقه یورو نیز ۷.۸ درصد کوچک شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر