11 بهمن 1399 - 15:07
جهانگیری اعلام کرد:

سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی در حال بررسی است

معاون اول رییس جمهور از بررسی سیاست دولت در حمایت از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی خبر داد و گفت: امیدواریم با مجلس به تفاهم دست یابیم تا به مردم فشاری از بابت قیمت کالاها تحمیل نشود.
کد خبر : ۱۲۱۶۸۰
جهانگیری

به گزارش ایبِنا، معاون اول رییس جمهور با اشاره به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در دو و نیم سال گذشته که جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران شدت گرفت، گفت: تلاش خواهیم کرد تا هیچ کمبودی در زمینه کالاهای اساسی ایجاد نشده و زندگی مردم دچار تنش نشود.


جهانگیری ظهر امروز (شنبه) در حاشیه بازدید از گمرک بندر امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران گفت: بندر امام خمینی(ره) یکی از بزرگترین و استراتژیک ترین بنادر کشور است که کالاهای اصلی مورد نیاز کشور که بصورت فله ای واردات می شود از این بندر ترخیص و به سراسر کشور عرضه می شود.


معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در زمان جنگ اقتصادی مردم دیدند که کالاهای اساسی در تمام نقاط و به اندازه کافی وجود داشت، اظهار داشت: آنچه مردم را در این مقطع اذیت کرد کمبود کالا نبود بلکه قیمت کالاهاست که افزایش می یابد.


وی در پاسخ به سوالی در خصوص کمبود روغن در بازار، گفت: در این خصوص واردات دانه های روغنی و روغن خام از مسئولان گمرک سوال کرده ام که براساس پاسخ آنها ذخایر بسیار زیادی از این کالا وارد کشور شده است بطوریکه بیش از ۳۰۰ هزار تن ذخیره در بندر وجود دارد و در همین حال کشتی هایی در حال تخلیه بار هستند.


جهانگیری اظهار داشت: دغدغه کمبود کالا گاهی ممکن است به دلیل برخی سیاست گذاری ها یا تغییر سیاست ها که با دقت درست اعلام نمی شود رخ می دهد که ممکن است مردم نگران شوند که کالایی چند ماه دیگر قیمتش افزایش یابد و اقداماتی در این خصوص انجام دهند و ما نتوانیم هم زمان بازار را تنظیم کنیم.


معاون اول رییس جمهور در خصوص سیاست دولت در حمایت از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی، گفت: این سیاست در حال بررسی است و امیدواریم با مجلس به تفاهم دست یابیم تا به مردم فشاری از بابت قیمت کالاها تحمیل نشود یا اگر تحمیلی نیز بود با برخی حمایت ها مشکلات کمتر شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر