19 بهمن 1399 - 16:52

ارائه طرح‌های بانک مهر ایران در مجمع بانک‌های کشورهای اسلامی

مدیر عامل بانک مهر ایران با اشاره به دو طرح همیاران مهر و کالاکارت اعلام کرد: این طرح‌ها به‌عنوان تنها طرح‌های انتخاب شده توسط بانک‌های ایران در مجمع جهانی بانک‌های کشورهای اسلامی معرفی شده‌اند.
کد خبر : ۱۲۱۹۴۲
1

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در نشستی که مدیرعامل بانک مهر ایران با کارکنان این بانک در استان کرمانشاه داشت، گفت: طرح ابتکاری همیاران مهر به‌عنوان یک صدقه جاری و خیر ابدی و همچنین طرح کالاکارت با فلسفه فروش اقساطی اجناس با قیمت نقد و با هدف تامین مالی خرد برای نیازمندان، به‌عنوان دو طرح جدید و موفق در سیستم بانکی ایران برای ارائه به مجمع جهانی بانک‌های کشورهای اسلامی فرستاده شده است.


وی ادامه داد: با توجه به ماهیت اسلامی این دو طرح، احتمال موفقیت و انتخاب این طرح‌ها توسط این مجمع بسیار زیاد است. اکبری با اشاره به اهمیت بالای طرح همیاران مهر گفت: صدقه نزد مسلمانان بسیار ارزشمند است، اما اگر بتوانیم روشی ابداع کنیم که با یک بار صدقه دادن، بارها و بارها به دیگران کمک کرده و همواره از ثواب آن بهره ببریم، یقیناً ارزشمند خواهد بود. بانک مهر ایران با جلسات کارشناسی متعدد و با استفاده از عقد صلح هبه امکان استفاده از این نوع صدقه را ایجاد کرده است؛ به این صورت که با جمع‌آوری صدقات مردم در این طرح و پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان و بازگشت اقساط آن به صندوق این طرح یک چرخه ابدی احسان و نیکوکاری به وجود می‌آید.


وی ادامه داد: به‌تازگی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) از همین محل، پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۳۳هزار خانوار روستایی که از نعمت گازکشی و مناسب سازی منازل خود برخوردار نبودند، آغاز شده است.


مدیرعامل بانک مهر ایران با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه گفت: در حال حاضر قدرت خرید مردم پایین آمده و معمولاً کمتر کسی جهت خرید اجناس مورد نیاز خود به‌صورت نقدی اقدام می‌کند. از طرفی فروشنده‌ها نیز به دلیل نوسان قیمت‌ها و عدم اطمینان از بازگشت پول خود، تمایلی به استفاده از فروش اقساطی ندارند. بانک مهر ایران با توجه به ماهیت خدمت‌رسانی خود و با وساطت بین خریدار و فروشنده این امکان را ایجاد کرده که با پذیرش تعهد اقساط خریداران از طریق دریافت ضامن و پرداخت مبالغ زودتر از تجمیع اقساط به فروشندگان، تعامل لازم و خرید مورد نظر صورت گیرد.


وی این‌گونه ادامه داد: در این طرح هم فروشنده میزان فروش بیشتری خواهد داشت و هم خریدار اجناس مورد نظر خود را به‌صورت قسطی به قیمت نقد خرید می‌کند. اکبری در پایان با اشاره به فعالیت ۱۳ ساله بانک در میان مردم گفت: به برکت نام قرض‌الحسنه و تلاش همکاران در بانک توانسته‌ایم اعتماد مردم را به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه جلب کنیم و به‌عنوان یک بانک خدمت‌رسان خدمات به‌روز و منطبق با اسلام را به ایشان ارائه کنیم. بانک مهر ایران یقیناً در چند سال آینده یکی از بزرگترین بانک‌های ایران است و این چشم‌انداز به لطف خدا و همت همکاران کاملاً دست‌یافتنی است.


در این نشست وکیل رئیس اداره کل اداره حوزه مدیریت، نجدی رئیس اداره کل امور استان‌ها و محمدی رئیس اداره کل حراست نیز حضور داشتند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر