27 ارديبهشت 1400 - 08:21

نوسان در بازار سهام آسیا و اقیانوسیه

با انتشارآمار خُرده فروشی و صنعتی چین، بازار سهام آسیا و اقیانوسیه نوسان یافت.
کد خبر : ۱۲۴۱۰۳
بازار سهام آسیا

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، صبح دوشنبه در پی واکنش سرمایه گذاران به انتشار اطلاعات اقتصادی چین، سهام ها در معاملات آسیا و اقیانوسیه نوسان یافت. سهام های چین بالاتر بود، در حالی که کامپوزیت شانگهای حدود ۰.۹ درصد افزایش و شنژن ۱.۹۳۳ درصد افزایش داشت.


این تغییرات پس از انتشار داده های اقتصادی چین صورت گرفت. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دفتر ملی آمار این کشور، تولید صنعتی چین در آوریل ۹.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این رقم مطابق با انتظارات نظرسنجی رویترز بود. همچنین داده های رسمی  نشان داد که فروش خرده فروشی ها در چین در آوریل ۱۷.۷ درصد رشد سالانه داشته است.


در ژاپن، نیک کی ۲۲۵ در معاملات صبح ۰.۹۶ درصد افت کرد در حالی که شاخص تاپیکس کمی پایین آمد. کاسپای کره جنوبی ۰.۴۴ درصد پایین تر بود. در استرالیا، اس اند پی/ای اس اکس ۲۰۰ به میزان ۰.۴۶ درصد رشد کرد. ام اس سی آی، شاخص جامع در سهام های آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۰.۲۵ درصد بالاتر معامله شد.


ارزها و نفت


روز یکشنبه پس از آنکه الون ماسک مدیر عامل تسلا اعلام کرد که این سازنده وسایل نقلیه الکتریکی بقیه دارایی های خود به صورت ارز رمزنگاری شده را فروخته یا ممکن است بفروشد، قیمت بیت کوین مورد بررسی سرمایه گذاران قرار گرفت. طبق داده های کوین متریک قیمت بیت کوین ۴۵۱۲۴.۶۸ دلار بود.


شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان خود پس از کاهش اخیر از ۹۰.۸ در قیمت ۹۰.۳۹ قرار گرفت. ین ژاپن با ۱۰۹.۳۴ در هر دلار معامله شد. دلار استرالیا در پی کاهش هفته گذشته از ۰.۷۸ دلار، در ۰.۷۷۵۷ دلار تغییر قیمت داد.


در معاملات آسیا قیمت نفت بالاتر بود و معاملات آتی نفت خام برنت با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۶۸.۹۸ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۶۵.۶۳ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر