رشد ۸ درصدی اقتصاد چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۱

با افزایش فروش خرده فروشی ها در طول سه ماه، اقتصاد چین نزدیک به ۸ درصد رشد یافت.
کد خبر : ۱۲۵۵۴۳
اقتصاد چین

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، روز پنجشنبه دفتر ملی آمار چین گفت: تولید ناخالص داخلی (GDP) چین در سه ماهه دوم ۷.۹ درصد افزایش یافته است. نرخ رشد نسبت به سه ماه اول سال ۲۰۲۱ بیش از نصف کاهش داشت. در سه ماهه اول، اقتصاد چین با رشد بی سابقه ۱۸.۳ درصدی روبرو شده است. علی رغم کاهش سرعت در سه ماهه دوم، اداره آمار در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که اقتصاد چین بهبود مداومی داشته است. با این حال، این گزارش خاطرنشان کرد که هنوز نگرانی ها در مورد شیوع بیشترهمه گیری و بهبود اقتصادی نامتعادل وجود دارد.


در همین حال، پیش بینی فروش خرده فروشی های این کشور مبنی بر اینکه در ژوئن نسبت به سال ۲۰۲۰، به ۱۲.۱ درصد افزایش یافتند. سریع ترین رشد تولید برای نوشیدنی ها بود که نسبت به سال گذشته ۲۹.۱ درصد رشد داشت، در حالی که تولیدات صنعتی ۸.۳ درصد افزایش یافت. آژانس گمرک چین اخیراً اعلام کرده که صادرات در ماه ژوئن ۳۲.۲ درصد افزایش یافته، در حالی که واردات ۴۳ درصد افزایش یافته است.


مقامات چینی اخیراً در تلاش برای نجات اقتصاد داخلی از بلاتکلیفی پساکرونا، قول افزایش حمایت از شرکت هایی را داده اند که از افزایش قیمت کالاها آسیب دیده اند، عمدتاً مشاغل کوچک اما مشاغلی که به رشد تولید ناخالص داخلی، درآمد مالیاتی و مشاغل کمک می کنند. طبق شورای دولت چین، در پایان ماه آوریل در مجموع حدود ۱۳۹ میلیون کسب و کار کوچک به صورت جداگانه اداره شدند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر